LGS stresi

Bro LGS'ye girdiğimde bende sonra çok rahatlayacağım sanıyordum da LGS'nin aslında önemsiz lisenin ve üniversite sınavının önemli olduğunu fark ettim yani o kadar önemli bir sınav değil bence ama çalışacaksın yine de.

Arkadaşlar öncelikle merhabalar, direkt konuya giriyorum.

LGS'yi bilirsiniz liseye giriş sınavıdır. Benim bu konu hakkında çok streslerim var, derslerime çalışmayı da bıraktım. Ailem baskı yapmıyor çok şükür, canın sağ olsun diyerek teselli ediyorlar ancak yani düşük puan alırsam hayatımda büyük bir dönüm noktası mı olur? Çok stresliyim.

Bir öneriniz varsa verebilir misiniz?
Çalışırsan stres'in olmaz, kafan rahat olsun.

Hocam ben size geçen sınavda yaşar acar fen lisesini (puanım 485, bir şeydi)kazanmış biri olarak söylüyorum çalışın. Bende sizin yaşadığınızı yaşadım ama bırakmayın kötü bir ortaokuldan bu okula gelmek öğretmen, öğrenci ve okul idaresinin kalitesi olarak çok fark ediyor size tavsiyem şudur sadece çalışın bir hedefiniz olsun benim hedefim bu liseydi puanım çapa, cağaloğlu, kabataş gibi liselere yetiyordu herhalde ama bu okul hayalimdi ilk mesleğinizi seçin sonra okulunuzu sonra devamı eğer ilk 2 basamak düzgün giderse iyi bir çalışma ile zaten 3 adım olan üniversite gelecektir yani kısaca stres yapmadan sadece geleceğiniz için çalışın sayısal a 2 sözel e 1 ağırlık verin devamı gelir zaten.

İçimi bir nebzede olsa rahatlattınız teşekkür ederim, herkese.
Hocam ben size geçen sınavda yaşar acar fen lisesini (puanım 485, bir şeydi)kazanmış biri olarak söylüyorum çalışın. Bende sizin yaşadığınızı yaşadım ama bırakmayın kötü bir ortaokuldan bu okula gelmek öğretmen, öğrenci ve okul idaresinin kalitesi olarak çok fark ediyor size tavsiyem şudur sadece çalışın bir hedefiniz olsun benim hedefim bu liseydi puanım çapa, cağaloğlu, kabataş gibi liselere yetiyordu herhalde ama bu okul hayalimdi ilk mesleğinizi seçin sonra okulunuzu sonra devamı eğer ilk 2 basamak düzgün giderse iyi bir çalışma ile zaten 3 adım olan üniversite gelecektir yani kısaca stres yapmadan sadece geleceğiniz için çalışın sayısal a 2 sözel e 1 ağırlık verin devamı gelir zaten.
Ne kadar süre çalıştınız, günde kaç soru çözüyordunuz?

Hocam ne olursa olsun dediğimi dikkate alın lise abartılı öneme sahip değil ama üniversite için önemsiz asla denemez mutlaka iyi bir liseye gitmek için uğraşın.

Ne kadar süre çalıştınız, günde kaç soru çözüyordunuz?

Günde 5-6 saat ama ben biraz fazla hızlı soru çözerim 200'den fazla 600'den az öyle deyim 600 çözdüğümde oldu 200 de.
Sınava girmeden önce mutlaka ama mutlaka nitelik yayınları süper 8'i çözün okyanus Master'a bulaşmayın deneme olarak nitelik ve editör tavsiye ederim paragraf olarak ise mutlaka martı+ ve okyanus Master paragraf çözün.

Arkadaşlar öncelikle merhabalar, direkt konuya giriyorum.

LGS'yi bilirsiniz liseye giriş sınavıdır. Benim bu konu hakkında çok streslerim var, derslerime çalışmayı da bıraktım. Ailem baskı yapmıyor çok şükür, canın sağ olsun diyerek teselli ediyorlar ancak yani düşük puan alırsam hayatımda büyük bir dönüm noktası mı olur? Çok stresliyim.

Bir öneriniz varsa verebilir misiniz?
Çok takma knk ben 304 puan almıştım meslek lisesindeyim. Çokta problem değil lise yani benim düşüncem o yönde her türlü birşey olursun.

Çok takma kanka ben 304 puan almıştım meslek lisesindeyim. Çok da problem değil lise yani benim düşüncem o yönde her türlü bir şey olursun.

Hocam bence problem çünkü 340 puan alan arkadaşımla benim aramda bariz fark var bir de meslek lisesi 11 ve 12 de derslere çalışması çok zor olur meslek derslerinden dolayı.

Hocam bence problem çünkü 340 puan alan arkadaşımla benim aramda bariz fark var bir de meslek lisesi 11 ve 12 de derslere çalışması çok zor olur meslek derslerinden dolayı.

Hocam 11 veya 12 de meslek lisesinde ise çalışmasına çok da gerek yok aslında staj yapacağı için. Hem meslek lisesinden mezun olanları öncelikli alan bir şey vardı sanırım adımnı hatırlamıyorum meslek lisesine öncelik veriyorlardı yani çok çalışması gerekmiyor.

Hocam 11 veya 12 de meslek lisesinde ise çalışmasına çok da gerek yok aslında staj yapacağı için. Hem meslek lisesinden mezun olanları öncelikli alan bir şey vardı sanırım adımnı hatırlamıyorum meslek lisesine öncelik veriyorlardı yani çok çalışması gerekmiyor.

Öncelik dediğiniz şey şu sınavda %11 daha fazla puan alıyorlar diye biliyorum o kadar.

Geri
Yukarı