LGS stresi

Hayır, herhangi bir stres yapmana gerek yok. O zamanlarda ben de LGS için çok stres yapıyordum fakat 9.sınıfa başladığım gibi stresim gitmişti. Emin ol LGS'den birkaç ay sonra unutacaksın. Ailenin de baskı yapmadığını düşünürsek çok şanslı bir kesimdesin sadece konuları anlamaya ve soru çözmeye bırak, rahatça gir sınava. LGS'de çoğu kişi stres yapıyor bunu unutma onlardan bir adım önde olmalısın, stres yapmamalısın.

Hocam ne olursa olsun dediğimi dikkate alın lise abartılı öneme sahip değil ama üniversite için önemsiz asla denemez mutlaka iyi bir liseye gitmek için uğraşın.

Günde 5-6 saat ama ben biraz fazla hızlı soru çözerim 200'den fazla 600'den az öyle deyim 600 çözdüğümde oldu 200 de.
Sınava girmeden önce mutlaka ama mutlaka nitelik yayınları süper 8'i çözün okyanus Master'a bulaşmayın deneme olarak nitelik ve editör tavsiye ederim paragraf olarak ise mutlaka martı+ ve okyanus Master paragraf çözün.

Sizce aralık-Ocak ayında kaç soru çözmeliyim günlük?

Mola günlerim olsun mu?
Hayır, herhangi bir stres yapmana gerek yok. O zamanlarda ben de LGS için çok stres yapıyordum fakat 9.sınıfa başladığım gibi stresim gitmişti. Emin ol LGS'den birkaç ay sonra unutacaksın. Ailenin de baskı yapmadığını düşünürsek çok şanslı bir kesimdesin sadece konuları anlamaya ve soru çözmeye bırak, rahatça gir sınava. LGS'de çoğu kişi stres yapıyor bunu unutma onlardan bir adım önde olmalısın, stres yapmamalısın.
Teşşekürler, umarım istediğim liseyi kazanırım.

Sizce aralık-Ocak ayında kaç soru çözmeliyim günlük?

Mola günlerim olsun mu?

Teşekkürler, umarım istediğim liseyi kazanırım.

Haftada 1 gün mola değil sadece yarı yarıya soru çözün hafta tekrarı yapın. En azından 200'ün altına dûşmeyin ama sorular nitelikli olmalı niteliksiz soru çözmeyin.

Arkadaşlar öncelikle merhaba, direkt konuya giriyorum.

LGS'yi bilirsiniz liseye giriş sınavıdır. Benim bu konu hakkında çok streslerim var, derslerime çalışmayı da bıraktım. Ailem baskı yapmıyor çok şükür, canın sağ olsun diyerek teselli ediyorlar ancak yani düşük puan alırsam hayatımda büyük bir dönüm noktası mı olur? Çok stresliyim.

Bir öneriniz varsa verebilir misiniz?

Kanka konuya çok geç cevap vereceğim de ailenin baskılamaması stres i çok fazla düşürmüştür bende LGS'ye girerken o kadar stresliydim görecektin yani neyse hala stresin devam ediyorsa kitap okursan azalır.

Yeni konular

Geri
Yukarı