LGS tecrübesi olanlar tavsiye verebilir mi?

Bir 9.sınıf öğrencisi olarak LGS'ye çalışacaksan çok çalışmak yerine anlayarak çalışmanı tavsiye ederim :)

Aynen. Ben de ona odaklanmaya çalışıyorum.

Hayır 6 Mayısa kadar onlarla eksiklerini tamamlayıp test çöz deneme çözme sakın. 6 Mayıs gelince soru bankalarını yine kaldırma son 1 ay kala planın şu olmalı:
1-her gün öğlen saatlerinde 1 deneme çöz.
2-her akşam anlamadığın dersten herhangi bir konusundan 2 test çöz(30soru)
3-her akşam 20sf. Kitap oku.
LGS'ye son 1 hafta kala 1. ve 2. maddedekileri 2 katına çıkar kitap aynı kalsın ama son 1-2 gün çalışma dinlen.
Mesela ben köydeki yazlığımızda çalışmıştım LGS'ye son 2 ay karantinada.
Kolay gelsin.
(Çözüm olarak işaretlersen sevinirim)

Kitap okumada sıkıntım yok. Derse başlamada sıkıntı çekiyorum. Özellikle son 1 ay çok akışına bıraktım, soru çözmemeye başladım. Son 1 hafta toparlamaya çalışıyorum. Ama ben en baştan beri düzenli olarak çözüyorum. 1. dönem konularım çok iyi. 2. dönemde sıkıtılarım var. Onları da düzeltirim umarım. Teşekkürler...

Soru bankalarını rafa kaldırma asla. Onlardan soruları çözmeye devam et. Sadece tekrar yaparak iyi lise kazanamazsın. Ben sadece defterden çalıştım 330k puan yaptım. Bir de konu tekrarı yapıp test çözseydim bayağı bir faydası olurdu. Test çözmeye devam edin faydası oluyor.

Hocam daha 1 yıl olmadan nasıl nickinizi değiştirdiniz?
Çünkü süre 6 ay :D.
Benim tavsiyem sakin olman, stresin kimseye faydası yok, sınav öncesi nefes egzersizlerine bak.

Merhaba. Konuların hepsine hakim olman lazım ve neredeyse her yeni nesil soru tarzını çözebiliyor olman lazım. Şu an konuların hepsine bir hafta boyunca çalış. Geri kalan sürede sadece soru çözmeye odaklan. Son bir ay sadece genel deneme ve ders denemeleri yap.
Denemeleri yaparken zamanla yarış. Mesela sınavda sayısala 80 dakika veriyorlardı sanırım. Sende 80 dakikada sayısalı bitirmeye çalış.
Gece yatmadan önce de en az yarım saat kitap okumanı tavsiye ediyorum. İyi çalışmalar.

İyi günler. Ben bu sene LGS'ye gireceğim. Önceden LGS'ya da sınav tecrübesi olanlar tavsiye verebiler mi? Neredeyse 45 gün kaldı, kritik bir zaman dilimi. Deneme netlerim hemen hemen bu şekilde: Matematik: 7-8 net.
Türkçe: 16-17 net.
Fen: Genelde 15 üstü.
Ara derslerde ufak eksiklerim var. Onları yazmayacağım. Genelde 9 doğru oluyor en az. Siz bu süre kala ne yaptınız? Nasıl tavsiyeler verebilirsiniz? Yardımcı olacaklara teşekkür ediyorum.
Telefonu bırak, bilgisayar oynama, ve matematiği yapamıyorsan diğer derslerini fullemeye bak.
Başarılar :).

Geri
Yukarı