LGS zor mu?

Arkadaşlar LGS sınavına gireceğim, çok zor mu LGS sınavı merak ediyorum?

Önemli olan sınavın zorluğu değil aslında senin diğer öğrencilere göre ne kadar iyi yaptığın. Sınavın sorularına göz gezdirdim. Başta zor gelecektir ama sonra çözdükte alışacaksın. Zor gözükse de zor bir sınav değil. Tek yapman gereken soruların mantığını kafanda oturtmak.

Türkçe, Fen ve Matematik dikkat etmen gerek. Onun dışında diğer dersler tamamen ezber veya algı soruları. Matematik soru bankaları, denemelerinin çoğunu çözer ve Fen Türkçe konu tiplerini anlarsan iyi bir sonuç elde edebilirsin kalan zamanına göre.

Arkadaşlar LGS sınavına gireceğim, çok zor mu LGS sınavı merak ediyorum?

Ben ilk sene girdim biz sınavda çıkacak soru türlerini nisan ayında öğrenmiştik o yüzden zor geldi sonradan matematiğe süre ekleyip zorluğuda azaltmışlar. Yani normalde nasıl alışkınsan o şekilde maksimum çalış ben sana düzenli çalış diyemem çünkü baktığımda benim de düzenim yoktu. Girmeyenler belki zor değil falan diğebilir ama sınav zorluğu kişiden kişiye değişir bu sınav çok çlışan kişiye zor gelebilir normal bir durum. Sen sadece nasıl rahat edersen öyle çalış. Zaten çalışmaktan başka çaren yok. Senin rakibin yakınındaki arkadaşların değil bunu unutma.

Türkçe, Fen ve Matematik dikkat etmen gerek. Onun dışında diğer dersler tamamen ezber veya algı soruları. Matematik soru bankaları, denemelerinin çoğunu çözer ve Fen Türkçe konu tiplerini anlarsan iyi bir sonuç elde edebilirsin kalan zamanına göre.

Hemen hemen 6 7 ay gibi bir süre var

İsimler değişti bayağı Liseye Geçiş (LGS) dersleri verdim geçen sene. İngilizce ve Türkçe genel olarak kolay. Matematik'te ise durum biraz farklı. Öğrencim gayet başarılıydı seviyesine göre belki ondan biraz rahattık fakat ayrıştırıcı sorular tabii ki olmak zorunda. Yapılır mı? Evet. Çalışmak isteyen , öğrenmek isteyen her soruyu yapar.

Soruların zorluğundan değil, dikkatsizlikten hata yapıyorlar genel olarak. Dikkatli ol.

İsimler değişti bayağı Liseye Geçiş (LGS) dersleri verdim geçen sene. İngilizce ve Türkçe genel olarak kolay. Matematik'te ise durum biraz farklı. Öğrencim gayet başarılıydı seviyesine göre belki ondan biraz rahattık fakat ayrıştırıcı sorular tabii ki olmak zorunda. Yapılır mı? Evet. Çalışmak isteyen , öğrenmek isteyen her soruyu yapar.

Soruların zorluğundan değil, dikkatsizlikten hata yapıyorlar genel olarak. Dikkatli ol.
Hocam Öğretmenmisiniz ?

Geri
Yukarı