LGS'de 81 netle hangi liseye girerim?

Sorulara çok dikkatli baktığını düşünmüyorum. Türkiye bu sınav döküldü. İnsanlar bu sınavın şu an kadarki en zor 8. Sınıf sınavı olduğunu düşünüyor ama sen geçen senekinden daha kolay diyorsun. Bir soruları dene bakalım geçen senekinden daha kolay mı. Bahçeşehir neredeyse bütün illerinde bir şubesi olan bir okul ve bu sene sadece 25 tane full açıkladı. Bu değerin de gerçek olup olmadığı belli değil. Geçen seneye bakarsak benim yüzdelik dilimim 3.34 gibi bir değer gösteriyor. Bu sene bunun artması değil tam tersi azalması bekleniyor.
Bahçeşehir manipüle etmis bulunmakta. Sadece Türkiye genelinde 25 tane zor çıkar. Töder ve Özdebir gibi gruplar Bahçeşehir'e dava açtı...
Bir yakınım Balıkesir'de yine 7y 2b ile bu yıl 7000 kişide 84.oldu (Balıkesir gerçekten LGS konusunda iyi) bu sonuca bakılırsa bir "batuşka" var ve bu durum bu yılki 8.sınıfların genel olarak battigini gösteriyor.

Son düzenleme:
Sadece Türkiye genelinde 25 tane zor çıkar.
Hocam bu sefer de siz bizi güldürmeyin bir buçuk milyon öğrenci arasından sadece 25 tane tam yapan öğrenci olması imkansız diyebiliriz, zaten öğretmenler de 200-300 arası tam bekliyordu ki 181 tam mı ne yapılmış. ha şu da var sınav 2019'dan zordu ama 2018 kadar da zor değildi bunu tam yapan öğrenci sayısından anlayabiliriz.
@Can Kuyucu sonuçlar nasıl geldi, geçenki mesajda bahsettiğim adam yakın bir tahmin yapmış diyebilirim ben çok sevindim açıkçası.

Hocam bu sefer de siz bizi güldürmeyin bir buçuk milyon öğrenci arasından sadece 25 tane tam yapan öğrenci olması imkansız diyebiliriz, zaten öğretmenler de 200-300 arası tam bekliyordu ki 181 tam mı ne yapılmış. ha şu da var sınav 2019'dan zordu ama 2018 kadar da zor değildi bunu tam yapan öğrenci sayısından anlayabiliriz.
@Can Kuyucu sonuçlar nasıl geldi, geçenki mesajda bahsettiğim adam yakın bir tahmin yapmış diyebilirim ben çok sevindim açıkçası.
2018 teog-lgs karışımıydı. Lgs tarzına bakılacak olursa 2018 zordu açıklaması bir bahanedir. 18 yılında 2 tane kibrit çöpü boyutunda sorular vardı.😂

1.3 yüzdelik dilim avusturya lisesine puanım yetiyor!!

@ableben şu an saçmaladığınızın farkındasınızdır umarım, madem öyle 2018'de niye 18 öğrenci tam yaparken 2019'da bu 181 oldu. Hadi giren kişi sayısı arttı diyelim, ona rağmen tam yapan sayısı 10 katına çıkmış. Azıcık objektif olun. Ha bir de eğer soru zorluğuna bakıyorsak, bu sene çözmesi en fazla 1 dakika süren 6-7 tane soru vardı, bilginize.
@Can Kuyucu hayırlı olsun, çok güzel bir sonuç.

Geri
Yukarı