LGS'de deneme sonucu nasıl?

lozanwalsh

Centipat
Ben bu sene LGS sınavına gireceğim. Bugün ilk denememizi olduk ve cevaplara baktım. Önceden söyleyeyim sözele çalışmayı sevmiyorum. Sayısal da çok sevmesem de az çok çalışıyorum günde 2 saat civarı.

Türkçe: 20 sorudan 14 doğru 6 yanlış (çok kötü biliyorum :( )
İnkılap: 10 sorudan 9 doğru 1 yanlış.
Din: 10 sorudan 6 doğru 4 yanlış (dinim kötüdür biraz)
İngilizce: 10 sorudan 7 doğru 3 yanlış.
Matematik: 20 sorudan 11 doğru 7 yanlış 2 boş.
Fen: 20 sorudan 15 doğru 5 yanlış.

Bu daha ilk denemeler hocam. Bize de ilk denemeyi 2 gün sonra yapacaklar. Sonraki denemelerde kendinizi geliştirirsiniz. Tavsiyem, bol kitap okuyun, yeni nesil soruları iyi anlayın ki soruları yapabilesiniz. Zaten çoğu sorular artık yeni nesil sorular, bu soruları iyi anlamak gerekiyor.

Ben bu sene LGS sınavına gireceğim. Bugün ilk denememizi olduk ve cevaplara baktım. Önceden söyleyeyim sözele çalışmayı sevmiyorum. Sayısal da çok sevmesem de az çok çalışıyorum günde 2 saat civarı.

Türkçe: 20 sorudan 14 doğru 6 yanlış (çok kötü biliyorum :( )
İnkılap: 10 sorudan 9 doğru 1 yanlış.
Din: 10 sorudan 6 doğru 4 yanlış (dinim kötüdür biraz)
İngilizce: 10 sorudan 7 doğru 3 yanlış.
Matematik: 20 sorudan 11 doğru 7 yanlış 2 boş.
Fen: 20 sorudan 15 doğru 5 yanlış.

Pek iyi değil fakat daha çok vaktin var kendini geliştirmelisin yanlış hatırlamıyorsam İngilizce 8.sınıfta kelime ezberi üzerine kurulu genel olarak kelime biliyorsan fullersin. Türkçede de okuduğunu anlaman lazım inkilap ta tekrar yapsan yeter dinde de tekrar yap geriye matematik ve fen kalıyor en önemlisi onlar onlara iyi vakit ayır.
Yeni nesil soru çöz ve kitap oku. Sakın MEB'in yayınladığı sorulara bakma. Zaman kaybından başka bir şey değiller. Sınavda gram benzemeyen sorular çıkıyor.

Katılıyorum 2020 LGS'ye girmiştim ve uzaktan yakından alakası yoktu soruların o yüzden matematiğim çöpe gitti aşırı alakasız sorular gelince öyle kaldım biraz.

Geri
Yukarı