YDT deneme sonucu iyi mi?

Melih1337

Hectopat
Arkadaşlar bugün için dershanede girdiğim ilk YDT denemesinde 66 doğru, 14 yanlış olmak üzere 62.5 net yaptım. Sizce ilk deneme için nasıl bir sonuç? Sene sonunda 62.5'u ne kadar taşıyabilirim?

Kendini denemelere göre tatmin etme. Girdigin tüm denemelerde 80 de 80 yapsan bile sınavda 20 tane anca yaparsın. Her zaman bir öncekine gore daha fazla çalış.

70 netten sonrasında TYT'ye yüklenmek daha mantıklı. Yanlışların grammer kısmında değilse şahsen İngilizceye yüklenmeni bile önermem, sonucun gayet iyi, deneme çözdükçe okuduğunu anlaman zaten gelişecek.
Grammer kısmında yanlışlarım az ve yanlışlarımın bir kısmı vocabulary kısmından. Diğer kısmıda diğer konulardan ama genel olarak hep yaparım dediğim soruları kaçırmışım. Eğer dikkatli olsaydım 70 yaparmışım dedim sonuçları kontrol ettikten sonra. Şahsen Akdeniz Üniversitesi - İngiliz dili ve edebiyatı istiyorum ama bakalım.

Grammer kısmında yanlışlarım az ve yanlışlarımın bir kısmı vocabulary kısmından. Diğer kısmıda diğer konulardan ama genel olarak hep yaparım dediğim soruları kaçırmışım. Eğer dikkatli olsaydım 70 yaparmışım dedim sonuçları kontrol ettikten sonra. Şahsen Akdeniz Üniversitesi - İngiliz dili ve edebiyatı istiyorum ama bakalım.
50 TYT, 65 YDT ile gidebilirsin diye düşünüyorum. Bugünlerde 62.5 net yapıyorsan üniversite hedefini yükselt derim. Tabii dediğim gibi, iş yine TYT'de biter.

Tavsiyen ne olur üniversite hedefii için?
Eğer TYT'de de 40 neti görüyosan şu an hedefin en kötü 8-9k sıralama olmalı. Neden bunu söylüyorum diyorsan da şöyle bir açıklık getireyim: Bundan bir iki ay sonra netlerini gördüğünde ''Aa, iyi, ben hedefime ulaşmışım.'' diyip salabilirsin. Bunu çoğu insan yaşar. 40 net TYT demek iyi bir çalışmayla 60 TYT netini görebilmek demektir; 62 net YDT ise 72-73 neti görebilecek kapasiteye sahip olman demektir. 60 TYT, 72 YDT neti -eğer OBP'en çok vasat durumda değilse- sana 8 bin sıralamayı getirir diye düşünüyorum.

Eğer TYT'de de 40 neti görüyosan şu an hedefin en kötü 8-9k sıralama olmalı. Neden bunu söylüyorum diyorsan da şöyle bir açıklık getireyim: Bundan bir iki ay sonra netlerini gördüğünde ''Aa, iyi, ben hedefime ulaşmışım.'' diyip salabilirsin. Bunu çoğu insan yaşar. 40 net TYT demek iyi bir çalışmayla 60 TYT netini görebilmek demektir; 62 net YDT ise 72-73 neti görebilecek kapasiteye sahip olman demektir. 60 TYT, 72 YDT neti -eğer OBP'en çok vasat durumda değilse- sana 8 bin sıralamayı getirir diye düşünüyorum.
Yaptığın net gayet iyi. 75 civarına kolayca çıkarabilirsin eğer sıkı ve düzenli çalışırsan.
Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için.

Yeni konular

Geri
Yukarı