LGS'de en az kaç puan yapılmalı?

Ananyum

Picopat
Şu an 8. sınıfım ve LGS'ye girmeye 3 ay kaldı.
Etrafımdakiler LGS'yi çok abartıyor bazıları ise korkacak şey yok, sonuçta üniversite önemli diyor.
Zaten şu Online derslerden bir şey anlamadım. Bildiğiniz gibi okullar 8 Mart'ta açılıyor fakat biz 8. sınıf olarak 2 Mart'ta okullara başladık.
LGS sizce o kadar abartılacak bir yanı var mı, LGS de en az kaç puan yapmalıyım?
Taktikleriniz var mı?
Hangi konulara yoğunlaşmalıyım?

Gitmek isteyeceğin okula göre, LGS ilk çıktığında sınava giren biz 350 puanla bile Fen liselerine gidebiliyorduk ama şimdi bilemeyeceğim 🙂.

Abartılacak yanı tabii ki var. Zaten lise daha zor ortaokuldan. Bize LGS'ye çalışın. Lise de rahat edersiniz dendi. Şu an daha zor geliyor lise. Fakat korkacak bir şey yok diyenlere de hak veriyorum. Çok stres yapmamanız için diyorlar ve zaten çok streslik bir durum yok. Çalışılması gereken bir sınav ve çalış. Hedefini ve okumak istediğin liseye göre çalışmalısın. Mesela a lisesini istiyorsan o lisenin geçen sene hangi puan ile dönemi kapattığına bak. Ona göre çalış. Sayısal bir hedefin varsa sayısal, sözel bir hedefin varsa sözel çalış. Sözel ya da sayısal çalıştan kastım. LGS için hepsine çalış. İlerleyen dönemlerde ikisinden birine ağırlık verirsin hedefine göre.

Yeni konular

Geri
Yukarı