LGS'de ne yapacağım?

Cicenes35

Hectopat
Makaleler
2
Arkadaşlar okulda ders dinlioyrum ve anlıyorum ama eve gelince hiç ders çalışmıyorum bunun benim sonunu getireceğini ve kötü bir puan çıkarmaktan korkarım matematiği genel olarak biliyorum Türkçe de de fena değilim.

Kısaca şöyle diyeyim fenden 56 matematikten 66 türkçeden 72 aldım bunlar 2. yazılıydı 1. yazılı da da fenden 55 aldım matematikten 60 aldım Türkçe ise yine 72 aldım.
Ailem bana Doping Hafıza aldı ama düzgün kullanmıyorum çok dağınığım ne yapacağımı hiç bilmiyorum LGS de batacağımı biliyorum düzenli olmak istiyorum ne yapacağım evde ders hiç çalışmıyorum. Son denemededen 350 aldım.

Hedefimde şu anda 416 puanlık ve 420 puanlık liseler var.

Sıkı çalışmanın önüne hiçbir şey geçemez, sadece irade sahibi olacaksın, tek sorunun bu.

İrademi ve nefsimi tutamıyorum hocam o sıkıntı kendimi tutamıyorum. Oyun olarak sadece strateji oynarım o kadar bir de Instagram'da takılırım onun dışında bilgisayarda da Windows editliyorum. Bağımlıyım.

N'apim? Çalış. Onu da mı biz yapalım?

Buradaki çoğu kişi LGS'ye girmiş fikir alıyorum.

Arkadaşlar okulda ders dinlioyrum ve anlıyorum ama eve gelince hiç ders çalışmıyorum bunun benim sonunu getireceğini ve kötü bir puan çıkarmaktan korkarım matematiği genel olarak biliyorum Türkçe de de fena değilim.

Kısaca şöyle diyeyim fenden 56 matematikten 66 türkçeden 72 aldım bunlar 2. yazılıydı 1. yazılı da da fenden 55 aldım matematikten 60 aldım Türkçe ise yine 72 aldım.
Ailem bana Doping Hafıza aldı ama düzgün kullanmıyorum çok dağınığım ne yapacağımı hiç bilmiyorum LGS de batacağımı biliyorum düzenli olmak istiyorum ne yapacağım evde ders hiç çalışmıyorum. Son denemededen 350 aldım.

Hedefimde şu anda 416 puanlık ve 420 puanlık liseler var.
Hocam güzel liseye gidin bende girdim lgsye ve özel lisedeyim keşke çalışsaydım. Burada zeki insanlar yok.

Sana açık açık söyleyeyim aldığın notlardan belli ki ders çalışmayı sevmiyorsun. Hedefimde 420 puanlık liseler var diyorsun ama bu çalışmayla oraları kazanamazsın. Kazanzan bile orada X5 kat ders çalışman gerekir. Yaparım senin bileceğin iş. Ama en kötü Anadolu lislerine OBP ile girmek için sınavlarından yüksek al.

İrademi ve nefsimi tutamıyorum hocam o sıkıntı kendimi tutamıyorum. Oyun olarak sadece strateji oynarım o kadar bir de Instagram'da takılırım onun dışında bilgisayarda da Windows editliyorum. Bağımlıyım.

Buradaki çoğu kişi LGS'ye girmiş fikir alıyorum.
Fikir verecek bir şey yok. Yazdığın cümlelerde problemini belirtmişsin zaten: Çalışmamak. Çözümü basit çalışacaksın. Dersi okulda anladığını da düşünmüyorum. Anlasan bu kadar düşük niye alasın her şey tekrara bakmıyor en azından ortaokul seviyesinde. Düzenli olmaya çalışmaya başlayarak başlayabilirsin.

@MzSe 400 düzgün lise yok hocam.

Fikir verecek bir şey yok. Yazdığın cümlelerde problemini belirtmişsin zaten: Çalışmamak. Çözümü basit çalışacaksın. Dersi okulda anladığını da düşünmüyorum. Anlasan bu kadar düşük niye alasın her şey tekrara bakmıyor en azından ortaokul seviyesinde. Düzenli olmaya çalışmaya başlayarak başlayabilirsin.

Dediğim gibi düzenli olamıyorum ders içi etkinliklerim hoalar 100 giriyor kalıyorum yani ama dediğim gibi işte.

Bende böyleydim evde 0 çalışma ile Sözel toplam 4 yanlış yaptım Fen 1 yanlıştı buraya kadar herşey iyi gibi fakat matematikte -0.25 net yaptığım için istediğim yere gidemedim.

Bana kalırsa senin hicbir dersin iyi değil şuan ortaokul için 72 çok düşük bir not. Kendine Türkçe,Matematik,Fenden 2 şer tane test kitabı al burada eksik olduğun konuları çöz zaten 420 puanı rahatlıkla yaparsın. Bende bilgisayara bağımlıyım sana en büyük tavsiyem kitap alicagima bilgisayardan test açıp çözerim yalanını kendine inandırma yoksa işin içinden çıkamazsın. Hatta mumkunse annene soyle bilgisayarina her gun 1 saat el koysun.

Anlamadığın konuları hocalarına sor.
Örneğin cebirsel ifadeler diyelim bu konun kötü ise gidip bir hocana sor ve konuyu sana anlatsın. Emin ol bu konuyu 1 sene değil 5 sene geçse unutmazsın.

Sana tavsiyelerim bu kadar başka bir sorun olursa cevaplamaktan mutluluk duyarım.

Geri
Yukarı