LGS'den kötü puan aldım

NOUD

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, ben bu sene 2021 LGS'ye girdim fakat beklediğim sonuçtan çok düşük çıktı. Normalde okul denemelerinde 400-410 arası yapıyordum fakat bu puanı görünce cidden yıkıldım. Bir senelik çalışmam boşa gitti ailem de bana kötü puan yaptığım için kızıyor ve çalıştığıma inanmıyorlar. Ne yapacağımı bilmiyorum. Neredeyse 2 ay oldu fakat hala moralimi düzeltemiyorum çok mutsuzum. Moralimi düzeltmek için neler yapabilirim?

Merhabalar, ben bu sene 2021 LGS'ye girdim fakat beklediğim sonuçtan çok düşük çıktı. Normalde okul denemelerinde 400-410 arası yapıyordum fakat bu puanı görünce cidden yıkıldım. Bir senelik çalışmam boşa gitti ailem de bana kötü puan yaptığım için kızıyor ve çalıştığıma inanmıyorlar. Ne yapacağımı bilmiyorum. Neredeyse 2 ay oldu fakat hala moralimi düzeltemiyorum çok mutsuzum. Moralimi düzeltmek için neler yapabilirim?
Geçmiş olsun hocam.

Ben de LGS'den 2 yıl önce 340 puan alarak %29'luk dilime girmiştim ilk başta işler çok kötü gidiyordu sonra oturup düşündüm ve gelecek için plan yapmaya başladım ve sınavla alan ve puanımın yettiği Meslek Liselerini fark ettim, biraz araştırdığımda Meslek Liseleri Teknoloji fakülteleri, 4 yıllık Mühendislik bölümleri gibi yerlere girerken ek puan sağlıyor aynı zamanda Meslek Lisesi olmasına rağmen ATP bölümü yani sınavla alan kısma yerleşebilirsem hem meslek dersleri ve buna paralel Matematik, Fizik gibi kültür derslerini tam zamanlı alabiliyorum şuan 10. sınıfım 11'e geçiyorum ve dershaneye de yazıldım 2 sene sıkı çalışıp Üniversite kazanmayı hedefliyorum sana da önerim kendi hayallerine göre baştan bir plan oluşturup o plan doğrultusunda yürümek olacaktır eskiden yaşadığın başarısızlıklar sadece kötü bir anı ve tecrübe olarak aklında yer etsin gelecekte aynı hatalara düşmez isen başarabilirsin unutma Lise abartıldığı kadar da önemli değil asıl yer Üniversite.

Ben de LGS'den 2 yıl önce 340 puan alarak %29'luk dilime girmiştim ilk başta işler çok kötü gidiyordu sonra oturup düşündüm ve gelecek için plan yapmaya başladım ve sınavla alan ve puanımın yettiği Meslek Liselerini fark ettim, biraz araştırdığımda Meslek Liseleri Teknoloji fakülteleri, 4 yıllık Mühendislik bölümleri gibi yerlere girerken ek puan sağlıyor aynı zamanda Meslek Lisesi olmasına rağmen ATP bölümü yani sınavla alan kısma yerleşebilirsem hem meslek dersleri ve buna paralel Matematik, Fizik gibi kültür derslerini tam zamanlı alabiliyorum şu an 10. sınıfım 11'e geçiyorum ve dershaneye de yazıldım 2 sene sıkı çalışıp Üniversite kazanmayı hedefliyorum sana da önerim kendi hayallerine göre baştan bir plan oluşturup o plan doğrultusunda yürümek olacaktır eskiden yaşadığın başarısızlıklar sadece kötü bir anı ve tecrübe olarak aklında yer etsin gelecekte aynı hatalara düşmez isen başarabilirsin unutma Lise abartıldığı kadar da önemli değil asıl yer Üniversite.

Şaka gibi benim arkadaşın kardeşi 331 ile %18.31'e girmiş ya çok zordu ya da kimse çalışmadı

Moralini düzeltmez belki ama bende rezalet bir sonuç yapmıştım. Teog'tan LGS'ye geçiş döneminde girmiştim yani ilk LGS'ye girmiştim inan ki özele yazılabiliyorsan kafanı takmanı gerektirecek bir şey yok ama yazılamıyorsan 2 yılımı Anadolu lisesinde geçirmiş biri olarak sana şunu söyleyebilirim iyi çevren olursa okulun önemi kalmıyor. Sınav için endişeliysen şimdiden onu da okula gitmeyip bile halledenler var. Unutma bir okul kazanamadın diye kendini yıpratmana hiç değmez zamanında bende çok tartıştım ama hiçbir önemi yok güven bana.

Ben de LGS'den 2 yıl önce 340 puan alarak %29'luk dilime girmiştim ilk başta işler çok kötü gidiyordu sonra oturup düşündüm ve gelecek için plan yapmaya başladım ve sınavla alan ve puanımın yettiği Meslek Liselerini fark ettim, biraz araştırdığımda Meslek Liseleri Teknoloji fakülteleri, 4 yıllık Mühendislik bölümleri gibi yerlere girerken ek puan sağlıyor aynı zamanda Meslek Lisesi olmasına rağmen ATP bölümü yani sınavla alan kısma yerleşebilirsem hem meslek dersleri ve buna paralel Matematik, Fizik gibi kültür derslerini tam zamanlı alabiliyorum şuan 10. sınıfım 11'e geçiyorum ve dershaneye de yazıldım 2 sene sıkı çalışıp Üniversite kazanmayı hedefliyorum sana da önerim kendi hayallerine göre baştan bir plan oluşturup o plan doğrultusunda yürümek olacaktır eskiden yaşadığın başarısızlıklar sadece kötü bir anı ve tecrübe olarak aklında yer etsin gelecekte aynı hatalara düşmez isen başarabilirsin unutma Lise abartıldığı kadar da önemli değil asıl yer Üniversite.
MTOK ve ek puan kaldırıldı hocam. İnşallah derslerinizde başarılı olup yeterli puanı alabilirsiniz.
Geçmiş olsun. İleriye yönelik düşünmeye çalışın. Geçmiş gitmiş bir sınav için dizinizi dövmek zaman kaybından başka bir şey değildir.

Arkadaş doğru diyor bende üniversiteye gireceğim sınav oldum meslek liselerinde seçtiğin bölüm üniversitede ek puan getiriyor canını sıkma bende çalışmadan girmiştim 301 puan yapmıştım. Lise başlanğıç demek yeni ortamlar kendinizi keşfettiğiniz yer elinde imkan varsa okulu biraz uzak seç ailenden ne kadar uzak o kadar özgürlük ben uzak seçtim gayet de samimi insanlar buldum bir de meslek lisesinde okurken 12.sınıfa geçince staj var hem okul hem iş bende pandemi olduğu için sadece staj yaptım 2 günde canlı ders, hem işleri öğrenceksin hem de paranı nasıl harcıyacağını iyi bak kendine üzme değmez ya da 1 sene çalış tekrar dene.

Arkadaş doğru diyor bende üniversiteye gireceğim sınav oldum meslek liselerinde seçtiğin bölüm üniversitede ek puan getiriyor canını sıkma bende çalışmadan girmiştim 301 puan yapmıştım. Lise başlanğıç demek yeni ortamlar kendinizi keşfettiğiniz yer elinde imkan varsa okulu biraz uzak seç ailenden ne kadar uzak o kadar özgürlük ben uzak seçtim gayet de samimi insanlar buldum bir de meslek lisesinde okurken 12.sınıfa geçince staj var hem okul hem iş bende pandemi olduğu için sadece staj yaptım 2 günde canlı ders, hem işleri öğrenceksin hem de paranı nasıl harcıyacağını iyi bak kendine üzme değmez ya da 1 sene çalış tekrar dene.
Arkadaşlar yanlış bilgi vermeyelim. Meslek ve teknik okul kontenjanları hala geçerli fakat ek puanlar 2012 ve öncesinde meslek lisesi bitirmiş adaylar için geçerli. Önceki mesajımda yanlış bilgi vermişim onu düzenleyemiyorum kusuruma bakmayın.

Bugün yerleştirmeler açıklanıyordu sanırım, kardeşimde aynı durumu yaşadı. Matematik sorularını hazırlayanlar ne kafayla yazmış merak ediyorum, sanki ortaöğretime değil, NASA'ya adam alıyorlar. Geçmiş olsun kardeş can, takma kafana.

Geri
Yukarı