LGS'den 360 aldım diye azar işitiyorum

Ali Kayrak

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba çok çalışkan bir öğrenciydim ve zekiydim denemelerimde 430-450 arası alıyordum ama matematikte okuma hatalarımdan dolayı 360 aldım ve dayak yiyip "sen benim hayal kırıklığımsın" anne ben adam mı öldürdüm diyorum "adam öldürmenle aynı kefeye koyuyorum bu yaptığını" diyor ve psikolojim bozuldu iyi şeyler düşenemiyorum çevremdekiler 250 alıyor 280 alıyor 330 alıyor ben hata yapmama rağmen 360 alıyorum ve bunlar oluyor hocam. Ne yapmam lazım? Psikolojim alt üst oldu.

Son düzenleme:
Öncelikle merhaba çok çalışken bir öğrenciydim ve zekiydim denemelerimde 430-450 arası alıyordum ama matematikte okuma hatalarımdan dolayı 360 aldım ve dayak yiyip "sen benim hayal kırıklığımsın" anne ben adam mı öldürdüm diyorum "adam öldürmenle aynı kefeye koyuyorum bu yaptığını" diyor ve psikolojim bozuldu iyi şeyler düşenemiyorum çevremdekiler 250 alıyor 280 alıyor 330 alıyor ben hata yapmama rağmen 360 alıyorum ve bunlar oluyor hocam. Ne yapmam lazım? Psikolojim alt üst oldu.
Allah kurtarsın.

O aileden reşit olana dek kurtulamazsınız. Kendimden biliyorum. Bende çalışkandım aile baskısı yüzünden soğudum iyice dibe battım.

Hocam babam gene bir nebze bana destek olmaya çalışıyor ama annem ve abim çok fazla psikolojik baskı yapıyor.

360la Anadolu'ya giremez miyim şişlide yeni açılan liseler var diye gözüküyor oraları yazmayı düşünüyorum sizce olur mu?

Böyleleri anne baba oluyor cidden yazık. Tek yapabileceğiniz reşit olana kadar dayanmak ya da dedene filan aramak onlarda kalabilir miyim diye sorabilirsin.

Bu sınav sadece avantaj sınavı gibi bir şey, lisede sıkı tutarsan 500 puan alanları bile tokatlarsın. Annen bunları anlamayacak tabii o yüzden sen ona inat başarılı ol. O da pişman olsun yaptıklarına.

Hocam zaten avukat olmak istiyorum ondan elimden geldiğince çok çalısacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı