LGS'den 360 aldım diye azar işitiyorum

Hatalı. Ben 4. Sınıftayken çalışıyordum, arkadaşlarım eğlenceye gidiyordu aileleriyle ben o an çalışıyordum milletin yanında.
Cümlemi o anda yanlış kurmuşum hem hemen sonrasında ayrı mesaj yazarak hem de direkt cümleyi tekrardan yazarak düzelttim. Ama dediğim gibi bazı şeylerin kıymetini bilmek ve ona göre hareket etmek gerek. Sizin dediğiniz yaş olarak yaşlı olmaktansa başka görüşlere kapalı olan zihinsel yaşlılık daha kötüdür bunu bilin.

Son düzenleme:
Öncelikle merhaba çok çalışkan bir öğrenciydim ve zekiydim denemelerimde 430-450 arası alıyordum ama matematikte okuma hatalarımdan dolayı 360 aldım ve dayak yiyip "sen benim hayal kırıklığımsın" anne ben adam mı öldürdüm diyorum "adam öldürmenle aynı kefeye koyuyorum bu yaptığını" diyor ve psikolojim bozuldu iyi şeyler düşenemiyorum çevremdekiler 250 alıyor 280 alıyor 330 alıyor ben hata yapmama rağmen 360 alıyorum ve bunlar oluyor hocam. Ne yapmam lazım? Psikolojim alt üst oldu.

Klasik baskıcı aile örneği. Döverek vurarak çocuklarının daha başarılı olacağını düşünüyorlar. Psikolojini hiç bozma ve takmamayı öğren. O puan sana yetiyorsa başkasının ne dediğini, ne düşündüğünü umursama. Bende 290 aldım LGS'den. "Iyyy ayyy ne yapacağız" gibi saçma tepkiler gösterdiler hiç kafama takmadım. Hem zamanında okumayan insanların, eğitimsel zorluğu çekmemiş insanların yapacakları yorumu neden kafama takayım? (Parasal nedenler dışında)

Hocam babam gene bir nebze bana destek olmaya çalışıyor ama annem ve abim çok fazla psikolojik baskı yapıyor.

360la Anadolu'ya giremez miyim şişlide yeni açılan liseler var diye gözüküyor oraları yazmayı düşünüyorum sizce olur mu?
Anadoluya girersin galiba çünkü ablam geçen sene lgs ye girdi 355 aldı ve anadolu lisesinde okuyor.

Sizin gibi insanlar işlerini hangi ölçüde yapıp yapmayacaklarını bilmedikleri için başarısız oluyorlar. Ondan sonra pişmanlık yaşıyorlar. İlk mesajlarınız da tuhafıma gitmişti ki biri silindi zaten.
Başarısız hayatımı, başarılı bir hayata çevirmek için sizin gibi tüm gün forumda gezip insanlara beğenmedim mi atmalıyız?

@Ali Kayrak yapilacak baska bir sey varsa da soyle, ne diyeyim ki?
Kaç sayfadır onu anlatmaya çalışıyorum. Dediğim gibi darp raporu alıp çocuk sığınma evleri tek kurtuluş. Oraya da kurtuluş denir mi bilemem...

Ders çalışma konusunda disiplinliyşen okulun önemi yok hatta son sene senin için engel bile olacak. Gidebiliyorsan burslu özel okula git OBP'yi yüksek tut üniversite sınavı için çok önemli oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı