LGS'den 480 puan yapabilir miyim?

SEFABRUZZI

Hectopat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Denemelerde,

Matematik 16, 17, 18 çıkartıyorum genellikle (1 veya 2 boşla).
Fen 17, 18, 19 (en fazla 1-2 boş).
Türkçe 19,20 genellikle (boş bırakmıyorum).
Din 9 genellikle.
İngilizce her zaman 10.
İnkılap her zaman 10.

Bazen daha da kötü oluyor ama genellikle böyle.

Konu çalışıyorum, bol bol deneme çözüyorum.
Dershane, okul, çalışma derken günde 7-8 saat oluyor.
PC 2-3 saat oynuyorum.
Baskı yiyorum ve feci korkum var.

Fen Lisesi gitmem şart, olmazsa en kötü Proje Anadolu.

Öneriniz var mı, sizce iyi yapar mıyım?

Denemelerde,

Din 9 genellikle.
İngilizce her zaman 10.
İnkılap her zaman 10.

PC 2-3 saat oynuyorum.

Fen lisesi gitmem şart, olmazsa en kötü proje Anadolu.

Ben LGS'ye girmeden bayağı çalıştım senin gibi denemeler çözdüm fakat sınavda çıkan sorular çözdüklerimden farklı ve zordu.

Ama maşallah fazla çalışmışsın tahminim 300 - 350 puan gibi alırsın.

Geçen sene girdim ben. Fazla stres yapma. Anında geçiyor zaman. 480 puan için ise, matematik kesinlikle 17-18 aşağısı düşürme. Net olarak en az 15 falan olsun. Diğer dersleri yükselt. Ben 5 mi 6 mı ne matematik neti yaptım. Ama fen ve Türkçe 17 civarı net olduğu için iyi bir lisedeyim. İnkılap, İngilizce ve din fulle. Ve dediğim gibi stres yapma. "Ne ara bitti lan?" olmuştum ben sınavdan çıkınca. Dünyanın sonu değil. Baskı yapanları görmezden gelmeye çalış. Ayrıca puana değil yüzdelik dilime bakıyor olay. Ben 399 aldım ama %7'lik dilimdeydim.

Bu sonuçlara baskı yemen kötü bir şey doğrusu, bence bir konuşmalısın. Son 1 hafta kala çok önemli rahatına bırakacaksın, zaten bir süre sonra artık gireyim bitsin moduna giriyorsun gelip geçiyor. Zaten netlerin gayet iyi gözüküyor. Kolay kolay 440 altı görmezsin bile. Umarım iyi bir yer kazanırsınız ,başarılar...

Denemelerde,

Din 9 genellikle.
İngilizce her zaman 10.
İnkılap her zaman 10.

PC 2-3 saat oynuyorum.

Fen lisesi gitmem şart, olmazsa en kötü proje Anadolu.

Sayısalcı mı yoksa sözelci mi olduğunu öğrenmen için erken. Neden kendini fen lisesi ile şartlıyorsun? Ben 8. sınıftan bu yana fen liselerini erken ve riskli bir tercih olarak görürüm. İnsanın fikirleri lisede çok değişiyor. Bir anda 9. sınıfta sözel daha iyiymiş dersen bölüm seçme şansın olmadığından yanıyorsun. Bence hedefin fen lisesi değil iyi bir puanlı Anadolu olmalı.

Ben LGS'ye girmeden bayağı çalıştım senin gibi denemeler çözdüm fakat sınavda çıkan sorular çözdüklerimden farklı ve zordu.

Ama maşallah fazla çalışmışsın tahminim 300 - 350 puan gibi alırsın.
hocam 300-350 nasıl oluyor ??
Bu sonuçlara baskı yemen kötü bir şey doğrusu, bence bir konuşmalısın. Son 1 hafta kala çok önemli rahatına bırakacaksın, zaten bir süre sonra artık gireyim bitsin moduna giriyorsun gelip geçiyor. Zaten netlerin gayet iyi gözüküyor. Kolay kolay 440 altı görmezsin bile. Umarım iyi bir yer kazanırsınız ,başarılar...
Teşekkür ederim.
Sayısalcı mı yoksa sözelci mi olduğunu öğrenmen için erken. Neden kendini fen lisesi ile şartlıyorsun? Ben 8. sınıftan bu yana fen liselerini erken ve riskli bir tercih olarak görürüm. İnsanın fikirleri lisede çok değişiyor. Bir anda 9. sınıfta sözel daha iyiymiş dersen bölüm seçme şansın olmadığından yanıyorsun. Bence hedefin fen lisesi değil iyi bir puanlı Anadolu olmalı.
Çevrem sayısalda yetenekli görüyor beni. Ve gitmek istediğim bölümler sayısaldan.

Hocam yanılıyorsunuz bence, 9. sınıfta kendini keşfedip Anadolu lisesine nakil alan arkadaşlarım var fakat Anadolu'da olup da fene geçmek isteyen geçemiyor öyle bir kural var sistemde.

Geri
Yukarı