LGS'den 480 puan yapabilir miyim?

Bana da saçma geliyordu. Hiç çalışmadığım Türkçe sınavından 80 alana dek. Öğretmenim söylemişti o gün kitap okuduğun için aldın bu notu diye. LGS'a ile b arasındaki mesafeyi soruyor. A+b veya a-b'yi değil. Çalışması tabii ki gerekli ancak netleri zaten çalıştığını gösteriyor. Şu günden sonra test sayısını düşürüp kitaba yönelmek mantıklı bir tercih olacaktır.

Gerçekten komiksin, kitap okumakla olurmuşta, test sayısı düşürmesi mantıklıymışta...senin için iyi olan bu yöntemin büyük ihtimal senin dışında kimseye yararı dokunmaz. LGS döneminde 1 gram kitap okumadım ve 495 aldım. Gayet de bu sınav test çözerek girilecek bir sınav, çünkü onlarca yeni nesil soru örneklerini görmesi lazım ki sınavda tanısın, bu böyle çözülüyordu desin. Kitap okuma anlama becerisini geliştirir, fakat zaten LGS sorularını anlamaması için okuma-yazma bile bilmemesi gerek. Çünkü mat ve fen soruları konu ve işlem ağırlıklı, okuduğunu anlama değil. ( evet, sorular uzun, ancak gayet anlaşılır.)Ki arkadaş zaten Türkçede maksimum 1 yanlış matta fende de 2-3 yanlış yapıyormuş. Bu arkadaşın kitap okuması zerre işine yaramaz yani. LGS matematik ve fen, yani katsayıları en yüksek olan 2 ders, işlem, bazı teknik ezberler, konu bilgisine dayalı, soruyu anlamıyorsa zaten 1. sınıftan başlaması gerekir. ( konunu eski olduğunu biliyorum yine de söylemek istedim.)

Ha arkadaşın Türkçe netleri düşük olsa anlarım da öyle de değil.

Geri
Yukarı