LGS'den düşük puan aldım

bende matematikten 18 yaptim diye sevincleniyodum,bir baktik ki 6 yanlisim cikmis...
425 puan almisim ama istedigim lise 450 puanla kapatiyor.Cok calistim cabaladim ve oglenden beri agliyorum.Ne cok kez 400 sorular cozmusumdur;bende ailemin yuzune bakamiyorum.......

Sınavdan çıkınca çok mutluydum bayağı basit gelmişti teyzeme bütün herkese fen lisesi geliyor diye diyor seviniyordum. Cevapları kontrol edince 380'lerde bir şey alıyorum halbuki normal denemelerde 450 alıyordum. 30 Haziran'da babamın yüzüne nasıl bakacağım? 1 yılım boşa gitti.
karne ortalamanı da hesap ettiğinde 400 puan oluyordur sıkma canını.

@beren08 27 yıldan fazladır bu hayatı deneyimliyorum. "Dertler coqaLa coqaLa qoyuyor be qardeS" kafasına girmedim hiçbir zaman. Bu zaten hayat dediğimiz şey. Yaptıklarının karşılığını yaşıyor insan. Kötü şeylere kafayı takıp hayatı zindan etmeye gerek yok. Elden geliyorsa düzeltmeye çalışılır sonraki aşamada. Olmuş bitmişe dert yakınan yerinde sayar.

Hocam bende matematikten hata yaptığımdan 380 gibi bir puan alıyorum. Normal de fen, Türkçe, sözel çok iyi ama matematikten hatalar götürüyor. Bu sene yüzdelik dilimler düşecek gibime geliyor. Şahsen bende ilk başta üzüldüm sonra gereksiz olduğunu anladım. Durumum çok kötüyse adrese dayalı Anadolu lisesine girip iyi bir üniversite planlıyorum. Lisede iyi çalışmanı temenni ederim. Hakkımızda hayırlısı olsun. :)

Geri
Yukarı