LGS'den düşük puan aldım

@beren08 27 yıldan fazladır bu hayatı deneyimliyorum. "Dertler coqaLa coqaLa qoyuyor be qardeS" kafasına girmedim hiçbir zaman. Bu zaten hayat dediğimiz şey. Yaptıklarının karşılığını yaşıyor insan. Kötü şeylere kafayı takıp hayatı zindan etmeye gerek yok. Elden geliyorsa düzeltmeye çalışılır sonraki aşamada. Olmuş bitmişe dert yakınan yerinde sayar.
Yalnız senin bu kafa yapısına girmemen beni çok ilgilendiren bir şey değil çünkü yazdığın paragrafın yarısından fazlası öznellik içeriyor.İkincisi insan her zaman yaptığının karşılığını almaz,öyle olmasaydı özel okullara tam burslu kabul edilmeme rağmen stresimden dolayı lgsden 420 civarları bir puan almazdım.Aynı zamanda 27 yıldan fazladır bu hayatı deneyimlemiş olabilirsin ama insanların aile içerisinde nasıl bir yapısı olduğunu da bilemezsin,herkes senin kadar rahat davranamayabilir bu konuda.
Küçük bir not* daha üsluplu konuşmanı tavsiye ederim,söylediklerinin bazıları mantıklı ancak anlatış biçimin hoş değil,kaba konuştuğunda yaşın kaç olursa olsun ciddiye alasım gelmiyor.
Fazla uzun yazdım ancak sonuçla dün kadar üzülmüyorum eleştrilerini dikkate almaya çalışacağım;yardımcı olduğun için ayrıca teşekkür ediyorum her ne kadar eleştirsem de :)
*derdim zaten sürekli hangi okula yerleşeceğimi düşünmem,ergen triplerinde gezinmiyorum yanlış anlaşılmasın:)))
Doğru, ancak yerleştirmede denk dilimlerde oldukça etkili.
Evet kontenjan için ikinci öncelik opb geliyor

Son düzenleme:

Geri
Yukarı