LGS'den full çekilebilir mi?

KutsalMayonez

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, ben geçen salı girdiğim Ankara denemesinde Full çektim. Hedefim Galatasaray lisesi. Sizce LGS'de de Full çekip yerleşebilir oraya miyim?

Merhaba, ben geçen salı girdiğim Ankara denemesinde Full çektim. Hedefim Galatasaray lisesi. Sizce LGS'de de Full çekip yerleşebilir oraya miyim?

Tonguç zoru bankası ile kendini test et. En zor modeli.
Neden beğenmediniz ki sadece öneri yaptım. Bunda da kendini test et zor bir kitap diye.

Son düzenleme:
Verimli çalışırsan başarırsın kardeşim. Fakat full çeksen bile Galatasaray Lisesine alınan öğrencilerin torpille alındığını biliyorum. Yanlış biliyorsam düzeltin, sevgiler.

Her şeyden önce. Zekimisin? Bunu dürüstçe kendine sor. Sadece ders olarak değil yaptığın davranışları da düşün. Eğer cevabın hayırsa boş ver bu tür liseleri meslek bak. Emin ol osuruklu"Anadolu" liselerinden bin kat daha yararlı olacaklar sana. Cevabın evet ise.

Gel şimdi 5. sınıftan 8. sınıfa kadar senin istediğin tarzda liseleri havada kapabilecek ortama(sadece zeka değil maddi, manevi vs.) Sahip olmasına rağmen hepsini elinin tersiyle itip.
Şu an Ali karasu adında hakikat garibesi bir lisede okuyan ve 9. sınıf olan biri anlatsın sana.

Her şeyden önce.

Arkadaş kavramını hayatından çıkarma.
Eğer zeki isen bu ders çalışmaktan 10 kat daha önemli. Kendimden biliyorum. Tüm herkes öğretmenler dahil benden nefret ederdi. Haklılarda. Ben olsam kendimle bile konuşmazdım.
Sonuç olarak mental olarak çöktüm ve anton çehovdaki IP'lik hikayesi anlata anlata akıl sağlını.
Kaybeden adam gibi bende çöktüm.

Siyaseti salla.

Şu an bunları konuşabilecek bir zamanda değilsin. Ekonomi umurunda bile olmasın. Benim oldu. Hemde çok.

Kendini zorla.

Tonguç ve benzeri şaklabanlar(böyle diyeceğim çünkü öyleler)sana ders çalışmak istediğin zaman ders çalışmanı eğer canın ders çalışmak istemiyorsa dinlenmen gerektiğini söylüyorlar.
İyi tezek yiyorlar! Jkendini zorlayacaksın başka bir yolu yok. Kaygılanabilirsin. Hatta rutin halede getirebilirsin kaygıyı. Ve eğer kendini kandırmıyorsan(benim gibi)eninde sonunda.
Ders çalışmak isteyeceksin. İşte yok son Clash Royale'imi açayım sandık gelecek. Yok akalim 7. seviye olacak onu yapim sileceğim yok. Zorlayacaksın. Küfür yasak olduğu için diyemiyorum ama sen anladın. seve seve yapacaksın.

Kitap oku.

Eğer ilk sorduğum soruya cevabın evetse kitapda okuyacaksın. İlla sana çok anlam katmasına gerek yok. Sartre bile okusan sana yeter. Günde en az yarım saat ayır.

Test değil deneme deneme deneme!

Konularını bitirdikten sonra(ve tabii ki eğer bu okula gitmek istiyorsan okuldan hızlı gideceksin). Test kitabı alma. Deneme al. Çünkü sana sınav duygusunu en iyi simüle edecek test türü denemeler. Tüm dersler deneme al ve konuları bitirdiğin anda yapabildiğiin kadar çöz.

Son olarak.
  • Kesin kazandım ya da kesin kazanamayacağım deme. Yoksa sonu bayağı kötü biter.

Son düzenleme:
Her şeyden önce. Zekimisin? Bunu dürüstçe kendine sor. Sadece ders olarak değil yaptığın davranışları da düşün. Eğer cevabın hayırsa boş ver bu tür liseleri meslek bak. Emin ol osuruklu"Anadolu" liselerinden bin kat daha yararlı olacaklar sana. Cevabın evet ise.

Gel şimdi 5. sınıftan 8. sınıfa kadar senin istediğin tarzda liseleri havada kapabilecek ortama(sadece zeka değil maddi, manevi vs.) Sahip olmasına rağmen hepsini elinin tersiyle itip.
Şu an Ali karasu adında hakikat garibesi bir lisede okuyan ve 9. sınıf olan biri anlatsın sana.

Her şeyden önce.

Arkadaş kavramını hayatından çıkarma.
Eğer zeki isen bu ders çalışmaktan 10 kat daha önemli. Kendimden biliyorum. Tüm herkes öğretmenler dahil benden nefret ederdi. Haklılarda. Ben olsam kendimle bile konuşmazdım.
Sonuç olarak mental olarak çöktüm ve anton çehovdaki IP'lik hikayesi anlata anlata akıl sağlını.

[yanlış enter devam edicem)

Zekiyim ama hiç arkadaşım yok.(Yaklaşık 4 yıldır)

Geri
Yukarı