LGS'den sonra ne yapmayı düşünüyorsunuz?

O yüzden ilk mesajımda "adamakıllı puan alsan yeter" dedim.
Serserilerin olmadığı bir yer olsun yeter.

Okumuyorum.

Ortam derken serseri ortamından bahsetmedim.
Ortamın calıskanlıgından bahsettim örneğin bir Anadolu lisesinde sınavlar basit ve ögrenciler kendilerini zorlaması gerekmez ondan cok çalıskanlarda yavas yavas bırakır ancak fen lisesine giden biri kendini olabilecegi en yüksek seviyede tutar calısmasa bile 30ları alınca calısmaya başlar

Bahsettigim tam da üsteki gibi liseler üniversiteyi belirleyen en önemli konudur üniversite hayali varsa arkadasın iyi bir lise kazanmalı.

O zaman okula gitmene de gerek yok :D
Böyle bir mantık yok ki, okul ders'ten ibaret değil; idaremiz bizimle sıkı ilgileniyor mesela. Deneme sayıları falan diğer okullardan fazla eminim.
İnatla anlamamaya çalışıyorsunuz.
Sınava girdiğiniz zaman anlıyorsunuz zaten, tüm universiteye gidenlerde aynısını söylüyor.
Tyt ve Ayt puanı, üstüne +ortalaman ve universiteye git. İşe girdiğin zaman hangi liseye gittin? Yok.
Başka lisede başka öğretim? Yok. Öğretmenler aynı öğrenciler aynı. Fen lisesinde bile tavandaki floresanlara tekme atan manyaklar var, serserilerin olmadığı yere gitmediğin sürece sıkıntı yok. Aynı şeyleri göreceksin, aynı hocalar, aynı ortam, aynı dersler, aynı.
Bir esprisi yok işte, sen üniversite istiyorsan hertürlü kazanırsın, açıktan bile okusan kazanırsın. Eğitim sistemi bozuk ülkede ne bekliyorsunuz?

Bugün 23 Nisan, Atatürk ve yol arkadaşlarının BMM'yi açtıkları gün kutlu olsun... LGS 4 Haziran 40 gün falan kaldı. Şahsen benim canım sıkılıyor: Okula gidiyorum sabah 9 akşam 5, her Allah'ın günü deneme oluyoruz soru çözüyoruz. Bütün günler birbirinin aynısı gibi. LGS'ye adamakıllı çalışıp hedefi olanlar yazabilir mi, ki hedefi olanlar bu mecrada yoktur belki ama? Hedefleriniz hangi liseler? Ne kadar puan net yapıyorsunuz?

Yazım ve noktalama kurallarına uydum yazarken ama yazım denetimi bozdu , kusura bakmayın...
Motosiklet, atv, araba, pc, balık avı, dağ bayır gezme, ye iç *.

Ortam derken serseri ortamından bahsetmedim.
Ortamın calıskanlıgından bahsettim örneğin bir Anadolu lisesinde sınavlar basit ve ögrenciler kendilerini zorlaması gerekmez ondan cok çalıskanlarda yavas yavas bırakır ancak fen lisesine giden biri kendini olabilecegi en yüksek seviyede tutar calısmasa bile 30ları alınca calısmaya başlar

Bahsettigim tam da üsteki gibi liseler üniversiteyi belirleyen en önemli konudur üniversite hayali varsa arkadasın iyi bir lise kazanmalı.
Bence üniversite isteyen kişi hertürlü çalışır bir türlü kazanır, puana bakarak alıyor tüm üniversiteler neredeyse.

Lgs'ye 1 milyon kişi giriyor değil mi ? (1.2 civarı) Zaten yüzde 90 400 altı puan alıyor . (Tam verileri incelemiştim ama unuttum ) LGS zor bi sınav değil çünkü ortaokulun müfredatı çok kolay . Olay vizyon meselesi .

AMAÇ İYİ BİR ÜNVERSİTE , ARAÇ İYİ BİR LİSE ...

Lgs'ye 1 milyon kişi giriyor değil mi ? (1.2 civarı) Zaten yüzde 90 400 altı puan alıyor . (Tam verileri incelemiştim ama unuttum ) LGS zor bi sınav değil çünkü ortaokulun müfredatı çok kolay . Olay vizyon meselesi .

AMAÇ İYİ BİR ÜNVERSİTE , ARAÇ İYİ BİR LİSE ...
Tüm herkes vizyonsuz zaten.
Puana dayalı bir eğitim sistemine sahibiz, sen okuduğunu anlıyorsan ve matematik sorusu çözebiliyorsan istediğin üniversiteye gidersin zaten. Asıl okul orada başlıyor.
Lisede tek gördüğün şey, al ezberle.

İnatla anlamamaya çalışıyorsunuz.
Sınava girdiğiniz zaman anlıyorsunuz zaten, tüm universiteye gidenlerde aynısını söylüyor.
Tyt ve Ayt puanı, üstüne +ortalaman ve universiteye git. İşe girdiğin zaman hangi liseye gittin? Yok.
Başka lisede başka öğretim? Yok. Öğretmenler aynı öğrenciler aynı. Fen lisesinde bile tavandaki floresanlara tekme atan manyaklar var, serserilerin olmadığı yere gitmediğin sürece sıkıntı yok. Aynı şeyleri göreceksin, aynı hocalar, aynı ortam, aynı dersler, aynı.
Bir esprisi yok işte, sen üniversite istiyorsan hertürlü kazanırsın, açıktan bile okusan kazanırsın. Eğitim sistemi bozuk ülkede ne bekliyorsunuz?
Puanın artması için iyi bir liseye gitmen lazım anlamayan sensin :D

Bence üniversite isteyen kişi her türlü çalışır bir türlü kazanır, puana bakarak alıyor tüm üniversiteler neredeyse.

Ortam çalısmıyorsa yavas yavas bırakır ancak azimli kararlı ve ortamdan az etkilenen biri iyi bir üniversite kazanabilir. Ortamdan kötü etkilenmek yerine iyi etkilenmek cok daha iyi.

Tüm herkes vizyonsuz zaten.
Puana dayalı bir eğitim sistemine sahibiz, sen okuduğunu anlıyorsan ve matematik sorusu çözebiliyorsan istediğin üniversiteye gidersin zaten. Asıl okul orada başlıyor.
Lisede tek gördüğün şey, al ezberle.

Bu konuda haklısınız ortaokulda sözel derslerin neredeyse tamamı okudugunu anlama. Liseye gecince anlıyor insan.

Geri
Yukarı