LGS'ye 1 aya 350 puan alınır mı?

Strox583

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba ben 350 puanlık bir liseye gitmek istiyorum ve şu ana kadar hiç çalışmadım okulumdaki denemelerde en az 300 puan alıyorum Türkçem çok iyi fenim orta iyi arası matematik berbat 2 net bile yapıyorum bazen İngilizce de kötü ama o zaten çok puan getirmiyor ve okulumdaki denemeler LGS denemelerinden daha zor matematik yapsam kesin giderimde 1 ay kala matematik 8 net yapılır mı nasıl çalışıcağımı hiç bilmiyorum babam bana bu liseyi tutturamassam çok kötü şeyler yapar okulda bize kaynak kitap dağıttı LGS örnek sorulardan.

Tamam hocam şu bir ayda matematiği yükseltiyim birkaç net Allah'ın izniyle %15 dilime girmeyi hedefliyorum.
inanarak yaparsanız her şeyi başaşırsınız hocam. sık sık branş denemeleri çözmeyi ihmal etmeyiniz. haftada 1-2 de genel deneme çözseniz yeter.
3. sınıf hayat bilgisi sınavına mı çalışıyorsun 3 saat ne bu kadar az zaman kalmışken?
3 saat ideal bir saat , kişiden kişiye değişir kim nasıl verim alıyorsa. önceki aylarda çalışmamış , bir anda günde 5 10 saat çalışması haltere yeni başlayan kişinin 300kg kaldırmaya çalışması olur gibi.
Ben Türkçe'den 16 fenden 10 matematikten 5 ingilizceden 8 inkılaptan 8 din kültüründen 7 net yaparak 341 almıştım. Önemli olan yüzdelik dilim.
aynen , bende türkçe 14d 6y , mat 2d 3y , fen 18d 2y , inkilap 9d 1y, din full , ingilizce 8d 2y ile 355 %13 yaptım.

Son düzenleme:
Matematik dışında bir şeye odaklanma, bir sürü matematik sorusu çöz ve soru çeşitlerini öğren. Özellikle yeni nesil sorulara göz at. Ben gran çalışmadan 2 sene önce 397 puan yapmıştım.
Sadece matematik için 3 saat çalışmayada başladım okulumuzda zaten her 2 günde 1 deneme yapacakmış.
Bence matematik için 3 saat az. Zaten hiç başlamamışsın. Yerinde olsam günde 7-8 saat matematik çalışırdım.

Matematik dışında bir şeye odaklanma, bir sürü matematik sorusu çöz ve soru çeşitlerini öğren. Özellikle yeni nesil sorulara göz at. Ben gran çalışmadan 2 sene önce 397 puan yapmıştım.

Bence matematik için 3 saat az. Zaten hiç başlamamışsın. Yerinde olsam günde 7-8 saat matematik çalışırdım.

8 saat bana uygun değil bugünde gaza geldim 7 net yaptım böyle devam.

Geri
Yukarı