LGS'ye 1 aya 350 puan alınır mı?

Strox583

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba ben 350 puanlık bir liseye gitmek istiyorum ve şu ana kadar hiç çalışmadım okulumdaki denemelerde en az 300 puan alıyorum Türkçem çok iyi fenim orta iyi arası matematik berbat 2 net bile yapıyorum bazen İngilizce de kötü ama o zaten çok puan getirmiyor ve okulumdaki denemeler LGS denemelerinden daha zor matematik yapsam kesin giderimde 1 ay kala matematik 8 net yapılır mı nasıl çalışıcağımı hiç bilmiyorum babam bana bu liseyi tutturamassam çok kötü şeyler yapar okulda bize kaynak kitap dağıttı LGS örnek sorulardan.

Yapabilir miyim diye konu açıp başkalarından umut veya hayal kırıklığı beklemek yerine çalışmaya başla. Topla kafanı, etrafındaki tüm dikkat dağıtıcıları kaldır. Rastgele bir konu seç ve konu anlatımını izleyerek çalışmaya başla. Ne benim ne de senin yapabilirsin yapacaksın demenle olmayacak. Yeterince kaybetmişsin, daha fazla zaman kaybetme.

Ben zamaninda bu hataya dusmustum, bilmiyorum ben mi matematige yanlış calistim yoksa gercekten mi yapamadim daha anlayamadim. Kusura bakmayin ama LGS matematigi 3 haftada bitecek bir şey degil. Bence en az 2-3 ay gerekiyor. O yuzden en azindan sozeli fullemenizi tavsiye ediyorum. Sayisali yapamayacaginiz belli zaten, en azindan sozeli dogru duzgun yapmanizi tavsiye ederim. Matematikten 5 net cikarsaniz kafi bence. Fen dersinden de 15 net cikarsaniz. Ortalama olarak 60-65 net yapsaniz rahatlikla 350 puan gelecektir.

Hocam bence sizin yanlış çalışmanız olabilir matematik netleriniz hiç mi yükselmedi?

Hocam bence sizin yanlış çalışmanız olabilir matematik netleriniz hiç mi yükselmedi?
4-5 netten 10-12 nete yukselttim de LGS sirasinda heyacanimdan dolayi sacma sacma hatalar yapmistim. Ek olarak sinav stresini de dahil etmeniz gerekiyor. Ben 8 veya 9 net yapmistim acikcasi. 1 ayda sadece matematikte 5 net yukseltmek mi yoksa sozelde fulle yakin yapmak mi tartisilir.

Matematigi kisa zamanda halletmek biraz sikinti. Ama sozeli halledebilirsin diye dusunuyorum zaten konuyu bilip paragraf sorularini yapabiliyorsaniz sozeli halletmissinizdir. @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE, bu konularda daha bilgili. En azindan benden daha dogru bir oneri yapacaktir.

380+ puan yapılır mı?
Yapilir yapilmasina da gunde 10 saat calismaya hazir misin?

Her gün en az 3 saat sıkılmadan, öğrenerek çalışırsın yaparsın ama biraz zorlayabilir. Bilgisayar ile arana bir mesafe koy.

Tamam hocam yeni bir matematik kaynak kitap alıp matematiği geliştireyim 380+ olmazsada 350 de yeter son 2 hafta kalada deneme çözerim toplarım biraz umarım derslerimde sadece matematik kötü zaten.

4-5 netten 10-12 nete yukselttim de LGS sirasinde heyacanimdan dolayi saçma saçma hatalar yapmistim. Ek olarak sinav stresini de dahil etmeniz gerekiyor. Ben 8 veya 9 net yapmistim açıkçası. 1 ayda sadece matematikte 5 net yukseltmek mi yoksa sozelde Full'e yakin yapmak mi tartisilir?

Matematigi kisa zamanda halletmek biraz sıkıntı. Ama sozeli halledebilirsin diye dusunuyorum zaten konuyu bilip paragraf sorularini yapabiliyorsaniz sozeli halletmissinizdir. @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE, bu konularda daha bilgili. En azindan benden daha dogru bir oneri yapacaktir.

Yapilir yapilmasina da gunde 10 saat calismaya hazir misin?

Hocam 2 katı yükseltmişsiniz yine o bana yeter ayrıca 10 saat çalışsam günde hiç yapamam bezerim verimli 3 saat daha mantıklı.
Bence yaparsiniz. Ucundan matematige de bakarak yapilabilir. Su an denemelerden kac puan aliyorsun?

Okyanus denemesinden 300 diğer normal denemelerden de 350'ye yakın hiç çalışmadan.
Yaparsın ama 400+ bekleme ama mümkün değil diyemeyiz. Eğer düzenli dişini sıkarak verimli bir şekilde geçirirsen 400+ bile yaparsın ama dediğim gibi zor olacak son 1 ay kala. Ben düzenli ders çalışmadım toplasanda bireysel çalışmam 10 saat etmemiştir ve sadece dyk kursunda çözdüğümüz sorular ile 355 puan aldım. Denemelerimde 300-330 vb. arasındaydı. Matematik de 2D 3y yaptım eğer matematiğe çalışsaydım 400+ bir şey getireceğime inanıyordum. (şu an 9.sınıfım)

Aynı bensiniz.

Ben Türkçe'den 16 fenden 10 matematikten 5 ingilizceden 8 inkılaptan 8 din kültüründen 7 net yaparak 341 almıştım. Önemli olan yüzdelik dilim.

Geri
Yukarı