LGS'ye 2.5 ay kala 500 puan yapmak mümkün müdür?

Daha önce 3 4 gün 9 saat çalıştım.
Buralarda yapar mıyım yapamaz mıyım diye dert aramakla bu iş olmaz kardeşim. Gidip oturup çalışacaksın ders yapacaksın. Ayrıca eğer herkes böyle başlayıp 500 puan yapabilseydi bende 1 yıl gece gündüz çalışıp kendimi yormazdım. Madem böyle bir isteğin vardı gidip çalışacaktın. İkincisi matematikle olmuyor o iş. Oldu sadece üslü sayılar bilen herkes kazanıyordu zaten. Git dersine bak, kurtarabildiğini kurtar. O kadar da umutlanma derim 10 saat çalışamayacaksın çünkü. Paragraf çözme tekniklerini bile yiyip yuttuğunu düşünmüyorum. Söyleyeceklerim bu kadar. Bir daha düşün derim. Buralardan tavsiye almaya çalışanların sonunun pek açık olduğunu söyleyemeyeceğim. Şu zamana kadar performansını oturtmuş olmaz lazımdı yani. Kendini bilmeliydin.

Buralarda yapar mıyım yapamaz mıyım diye dert aramakla bu iş olmaz kardeşim. Gidip oturup çalışacaksın ders yapacaksın. Ayrıca eğer herkes böyle başlayıp 500 puan yapabilseydi bende 1 yıl gece gündüz çalışıp kendimi yormazdım. Madem böyle bir isteğin vardı gidip çalışacaktın. İkincisi matematikle olmuyor o iş. Oldu sadece üslü sayılar bilen herkes kazanıyordu zaten. Git dersine bak, kurtarabildiğini kurtar. O kadar da umutlanma derim 10 saat çalışamayacaksın çünkü. Paragraf çözme tekniklerini bile yiyip yuttuğunu düşünmüyorum. Söyleyeceklerim bu kadar. Bir daha düşün derim. Buralardan tavsiye almaya çalışanların sonunun pek açık olduğunu söyleyemeyeceğim. Şu zamana kadar performansını oturtmuş olmaz lazımdı yani. Kendini bilmeliydin.
Hocam sizde mi bu sene gireceksiniz?

Bu zamana kadar herhangi bir girişiminiz olmadığına göre eğitim geçmişiniz on numara bir öğrenci profili değil gibi. 500 olması çok zor ama iyi bir yer tutturulabilir yine de.

Bundan önce çalışmadıysan şimdi başlayarak yapamazsın. Koç, GS gibi liseler 8 yılını da dolu dolu geçirmiş öğrencileri barındırıyor, son 2 ay kala derslere yüklenenleri değil. 500 olmaz belki ama 450 görürsün.
Arkadaşlar ben denemelerde 360-380 gibi yapıyorum ama istediği lise %8 dilim ile alıyor. Bu dilim ise 399-400 arası bir puan demek ama sınavın nasıl olacağı kesin olmadığı için benim hedefim %7.5 ve daha düşük yüzdelik dilim yapmak. Bu dilim için 404 gibi bir puan gerekiyor veya %6 dilim için 409-411 arası bir puan gerekiyor. Genelde yaptığım deneme net sayımı atacağım. Bu benim için çok önemli çünkü işin ucunda telefon, iyi bir lise, arkadaşlarımı görebilmek(memleketime yakın olduğu için) ve en önemlisi gerçekten hayal bile ederken zorlandığım düzeyde bir bilgisayarım olacak, muhtemelen RTX teknolojisi barındıran bir bilgisayar. Anlayacağınız benim için çok önemli. Ortalama deneme net sayılarım:
Eki Görüntüle 925536
Eki Görüntüle 925538
Eki Görüntüle 925540
Yapmak istediğim sonuç:
Eki Görüntüle 925547
Balıkesir'de hangi okula gitmek istiyorsunuz? Bolluk falan vardı sanırım o dilimlerde.

Bundan önce çalışmadıysan şimdi başlayarak yapamazsın. Koç, GS gibi liseler 8 yılını da dolu dolu geçirmiş öğrencileri barındırıyor, son 2 ay kala derslere yüklenenleri değil. 500 olmaz belki ama 450 görürsün.

Balıkesir'de hangi okula gitmek istiyorsunuz? Bolluk falan vardı sanırım o dilimlerde.
Çanakkale/Ayvacık fen lisesini istiyorum. Olmazsa Rahmi Kula gibi iyi Anadolu liselerini istiyorum. Asıl hedefim Ayvacık fen lisesi. Evime 1.5 saat mesafede.
Çok iç açıcı gelmedi. Çok fazla yanlış var. Ayrıca o gördüğün sorularla sınavında alakası yok. Yarısı kadar yanlış yapmalısın adam gibi girmek için. Ayrıca o sınavlara kaç kişinin girdiğine göre değişiyor. Örnek olarak verdiğin 3 yayından adam gibi olan tek okyanus ama onunda pek fazla iyi olabildiğini şahsen düşünmüyorum.
Ben daha 7. sınıf iken babam gözetmen öğretmen olmuştu. Bana okuldan LGS kitapçığı getirdi. Sözel sonucum(daha 7. sınıf iken):
Türkçe 16D 2Y 2B
İnkilap 8-9D 1-2Y
İngilizce 9D 1Y
Din 10D

Son düzenleme:
Dostum moralinin bozulmasına izin verme yapmak çok kolay olacaktır. Kaynaklarını ve denemeleri iyi seç. Asla pes etme ve seni aşağı çekenleri bu sürede bırak unut onları 10 saat çalış ama akşam çalışmayı bıraktığında aklında asla 10 saat çalışdığın olmasın gerekirse 3-4 saat çalış verimli olsun daha tavsiye istersen buradayım.

Geri
Yukarı