LGS'ye 2.5 ay kala 500 puan yapmak mümkün müdür?

Arkadaşlar 10 saat çalışıyorsam zaten geneli verimli geçiyor. Ben halen 450 yapabileceğimi düşünüyorum. 500 zaten en yüksek olduğu için oradan sormak istedim. Arkadaşlar burada konu açacağına git ders çalış demeniz için açmadım burayı. Bu motivasyonumu düşürüyor. Sert yorumlardan gaza gelmiyorum. Bu konu hem moral için hem merak için açıldı. Yine de sizin yorumunuz karışamam. Önceden hiç çalışmadım değil biliyorum konuları. Sadece soru çözümlerinde takılıyorum.

LGS aslında kolay bir sınav. Öğrenciler LGS sınavını gözlerinde çok büyütüyor. Sana vereceğim en iyi tavsiye kitap okuman ve paragraf sorusu çözmen. Bunları sakın ihmal etme. Günlük kaç soru çözeceğini yazıyorum:

• Türkçe Dil Bilgisi: 30 soru
  • Paragraf: 70 soru
  • Matematik: 60 Yeni nesil soru
  • İnkılap: 50 Soru
  • Din: 50 Soru
  • İngilizce: 50 Soru
  • Fen: 90 Soru
  • 50 sayfa kitap okuma
Toplamda 400 soru yaptı.

LGS aslında kolay bir sınav. Öğrenciler LGS sınavını gözlerinde çok büyütüyor. Sana vereceğim en iyi tavsiye kitap okuman ve paragraf sorusu çözmen. Bunları sakın ihmal etme. Günlük kaç soru çözeceğini yazıyorum:

• Türkçe Dil Bilgisi: 30 soru
  • Paragraf: 70 soru
  • Matematik: 60 Yeni nesil soru
  • İnkılap: 50 Soru
  • Din: 50 Soru
  • İngilizce: 50 Soru
  • Fen: 90 Soru
  • 50 sayfa kitap okuma
Toplamda 400 soru yaptı.
60 yeni nesil biraz zorlar gibi :/. Ama diğerleri güzel.

10 saat mi calisacaksin gunde? Guldurme Allah askina...

Su ana kadar az calismis biriysen, gunde 10 saat falan calisamazsin. 3-4 gun belki calisirsin, sonra bikarsin. Birakmazsan bile masa basinda oturursun ancak. :)

Hedefini gercekci tut. Yine de hatanin neresinden donsen kardir. Calisabildigin kadar calis, gidebilecegin yere git, bu kadar.
Çok emin olmayın bence kitap açmamış ben 2 ay kala bir şeyler düzeltme isteğiyle 10 saatten fazla çalıştım bazen 500 soru üstüne çıktım iyi bir sonuç olmadı ama en azından yapılmayacak bir şey değil.

Çok emin olmayın bence kitap açmamış ben 2 ay kala bir şeyler düzeltme isteğiyle 10 saatten fazla çalıştım bazen 500 soru üstüne çıktım iyi bir sonuç olmadı ama en azından yapılmayacak bir şey değil.

Konuyu dikkatlice okursan adamın ön bilgisi, altyapısı ve kendine olan bir güveni var. Bunlar ile yapılamayacak bir şey yok. Ama tabii ki gün boyu boşlarsa da işi zor.

İmkansızlığını göz önünde bulundurursak olmaz gibi. Yine de var mıdır bir umut sizce? Günlük 10 saate vurmayı umuyorum.

İmkansızlığını göz önünde bulundurursak olmaz gibi. Yine de var mıdır bir umut sizce? Günlük 10 saate vurmayı umuyorum.

500 imkansız gibi ama 440 450 yapmak mümkün olabilir. Her şey size bağlı.

Yeni konular

Geri
Yukarı