LGS'ye 3 ay kala nitelikli lise kazanılır mı?

cileklikek

Hectopat
Hepinize merhaba arkadaşlar. Biliyorsunuz ki LGS sınavına 3 ay kaldı. Sıfırdan tekrar yapmayı düşünüyorum. Geriye kalan zamanımda da test, deneme ve paragraf çözmeyi hedefliyorum. Günde 4-6 saat çalışarak nitelikli bir lise kazanabilir miyim? Günde kaç soru çözmeliyim? Önerilerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

Hepinize merhaba arkadaşlar. Biliyorsunuz ki LGS sınavına 3 ay kaldı. Sıfırdan tekrar yapmayı düşünüyorum. Geriye kalan zamanımda da test, deneme ve paragraf çözmeyi hedefliyorum. Günde 4-6 saat çalışarak nitelikli bir lise kazanabilir miyim? Günde kaç soru çözmeliyim? Önerilerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler.
Bence programlı çalışırsan halledersin. Bizim mahallede bir çocuk vardı, matematiği hariç tüm dersleri mükemmeldi. Hatta matematiği berbattı. Denemelerde 3 doğruyu geçemiyordu. Son hafta matematiğe yüklendi ve sınavda 15 doğru yapıp bayağı iyi bir fen lisesine gitti. Geçen sene yaptı bunu.

Ben de geçen sene girdim sınava 1. dönem günde 3, 2. dönem günde 5 saat çalışarak 453 puan alıp nitelikli bir fen lisesine girdim. Eğer günde 5 civarı saat çalışabileceksen halledersin. Öncelikle ilk konulardan başlayıp hepsinden konu çalış konu eksiğin kalmasın(bilmediğin şey kalmasın neredeyse yani). Sonra Full test kitaplarından mesela her konu için 250 eski nesil 500 yeni nesil soru çöz toplam.

Hocam kormayın daha zaman var düzenli ve verimli çalışma ile her türlü nitelikli bir liseye girebilirsiniz pek çol tanıdığım 2 3 ay kala çalışmaya başlayarak nitelikli liselere girebildi tabii düzenli ve verimli çalışma şart.

Bu işler hiç belli olmaz. Bizim sınıfta çalışkan bir kız vardı aşırı çalışıyordu, öyle böyle değil, denemelerde 1 yanlış 2 yanlış yapıyordu. Kendisi şu an niteliksiz okulda. Bense 2. dönem günde 1-2 saat çalıştım yüzde 18'e girdim. Şu an bahsettiğim şahısla aynı okuldayız :D

Geri
Yukarı