LGS'ye 3 saat çalışarak kazanılır mı?

jeoqpas

Centipat
Daha fazla  
Günde 3 saatten fazla ders çalışamıyorum. Kendimi zeki olarak nitelendirebilirim, genelde konuları çabucak kavrar ve anlarım. Geçen seneye kadar hiç çalışmadan denemelerde çoğunlukla 1. oluyordum. Nadiren 2'ye düştüğümde oluyordu. Ama şimdi işler biraz daha farklı. Yeni nesil denilen laneti anlayamıyorum. Çözemiyorum. Türkçe, fen gibi derslerde fena değilim, çözülüyor.

3 saat çalışarak puanımı ne kadar arttırabilirim? Şu an 10 civarı yanlış yapıyorum ve puanım 410-450 arasında geziyor.
Ben bu sınavı kazanabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
3 saatte 50 soru çözüyorsanız kazanılmaz, eğer 150 soru çözüyorsanız kazanabilirsiniz. Size bağlı.

Günde 3 saatten fazla ders çalışamıyorum. Kendimi zeki olarak nitelendirebilirim, genelde konuları çabucak kavrar ve anlarım. Geçen seneye kadar hiç çalışmadan denemelerde çoğunlukla 1. oluyordum. Nadiren 2'ye düştüğümde oluyordu. Ama şimdi işler biraz daha farklı. Yeni nesil denilen laneti anlayamıyorum. Çözemiyorum. Türkçe, fen gibi derslerde fena değilim, çözülüyor.

3 saat çalışarak puanımı ne kadar arttırabilirim? Şu an 10 civarı yanlış yapıyorum ve puanım 410-450 arasında geziyor.

Öncelikle hedefinif neresi fen lisesi vs. LGS denemelere hiç benzemiyor bence eskiden matematik zordu şimdi Türkçe Türkçe yapabiliyorsan sıkıntın yok demektir.

Calsimasanda yaparsin sadece konulara ve soru tiplerine hakim ol yeter. İnan bana ben hiç çalışmadım 471 aldım sınav biraz daha düzgün olsa 490 üstü de alirdim.

Sınavı kazanmak dediğin şey ne ?
Pardon hocam, 470 gibi bir hedefim var. Tabii yığılma olmazsa.
Öncelikle hedefinif neresi fen lisesi vs. LGS denemelere hiç benzemiyor bence eskiden matematik zordu şimdi Türkçe Türkçe yapabiliyorsan sıkıntın yok demektir.
Aydem Fl, Yaşar Kımıl Fl gibi hedeflerim var hocam. onlarda 450-480 arası alıyor diye biliyorum

3 saatte 50 soru çözüyorsanız kazanılmaz, eğer 150 soru çözüyorsanız kazanabilirsiniz. Size bağlı.
Hocam Türkçe, Fen gibi branşlardan 150 soru cozebiliyorum ama Matematik denemesi çözerken 1 saatte bir deneme anca bitiyor. O da kolay-orta bir denemeyse.

Önünde koskoca 4 ay var. Düzenli bir şekilde çalışırsan halledersin. 3 saate kısıtlama ama kendini yavaş yavaş zamanı arttır. Matematik için tavsiye veremeyeceğim çünkü herkesin öğrenme şekli farklı. Benim matematiğim iyi diyebilirim. Konuyu öğrendikten sonra soru çözümü izlerim ondan sonra da test çözdüğümde fullerim. Benim gibi olmayıp direkt soru çözerek anlayanlar var mesela. O yüzden kendi öğrenme şekline bağlı. Yeni nesili de gözünde büyütme, normal sorulara sadece hikaye yazıyorlar.

Hocam Türkçe, fen gibi branşlardan 150 soru cozebiliyorum ama matematik denemesi çözerken 1 saatte bir deneme anca bitiyor. O da kolay-orta bir denemeyse.

Matematik testlerini süre tutarak çözüp hızlanmaya çalış, e bu hızlanma için bol bol matematik ve paragraf sorusu gerek. Matematikten de korkacak bir şey yok bol bol soru çözüp halledersin. Onun dışında da genelde öğrencilerin en yüksek sınavı LGS oluyor diyebilirim yani şimdi bu deneme sınavlarında aldığın puanların aynısını LGS'de alacaksın diye bir şey yok. Daha çok vakit var, hızlanabileceğin bolca zaman var önünde. Paragraf çözmek seni yeni nesilde ileri atar ve hızlandırır bu nedenle paragrafa ağırlık vermeni öneririm.

Geri
Yukarı