LGS'ye 40 gün kala başarılabilir mi?

Hocam netleri atıyorum.

Türkçe: 14/15

Matematik: 2/3

Fen 4/5

Sosyal 10.

Din 10.

Eksiklerimi 10 günde kapatabilir miyim? Türkçe dil bilgisi fende çoğu konu matematiktende kilit net getirici çalışırsam olur mu Türkçe ve fen netimi arttırılabilir miyim? İstediğim lise 376 puan.

10 günde eksiklerimi kapatmayı düşünüyorum dershanede var 16:40 20:00 arası 20:40 da evde oluyorum 5/6 saat çalışabilirim gene de çok uykucu değilim.

Takma kafana su akar yolunu bulur de geç ben çok taktım her yerim egzama sivilce şu an kendini sıkma sadece motivasyonun varken çalış çok çalışmayla bir yere gelemezsin bu dediklerimi sınavdan sonra anlarsın.

MEB getirdi ilçede adam akıllı obpli yok ikamet sistemi kalktı 290 300 falan yapıyorum zorlasam 380 istiyorum tek hedefim
İllaki vardır her ilçede oluyor. Küçük şehirdeki ücra bir ilçede yaşıyorsan orasını bilemem ama her ilçede OBP ile alan bir lise mutlaka olur. OBP yüksekse öyle yerleşmeye çalış derim.

Matematiğiniz iyi olsaydı belki derdim ama ben 17-18 fen,19 Türkçe,sosyal ve dinden 1-2 net civarı yanlış yapmış biri olarak matematiğim o dönem kötü olduğu için çok iyi bir puan gelmemişti.
Fende ve matematikte 1 ayda toplamda 20 net artırabileceğini düşünüyorsan neden olmasın?

Matematiğiniz iyi olsaydı belki derdim ama ben 17-18 fen,19 Türkçe,sosyal ve dinden 1-2 net civarı yanlış yapmış biri olarak matematiğim o dönem kötü olduğu için çok iyi bir puan gelmemişti.
Fende ve matematikte 1 ayda toplamda 20 net artırabileceğini düşünüyorsan neden olmasın?
Matematik değilde fende 15 neti geçebilcegimi düşünüyorum Türkçe netimide arttırarak ayrıca matematikten her yıl çıkan sorulara baktım veri analizi karekök uslu ifadeler çarpanlar ve katlar onları yapabiliyorum

Benim istediğim okul 2020 de 319 la aldı 2020 321 pandemi 359 2022 360 2023 376

Bu netlerle ve bu zamanda belki nitelikli bir lise kazanamayabilirsin. Ama en azından çalıştım, çabaladım diyebilirsin. Ben şuan puanlı bir okuldayım. Ama yeterince çalışsaydım farklı bir yerde olacağımı fark ettiğim zaman üstünde sınav geçmesine rağmen hep bir yük oluyor. Şimdi ki lise derslerine çalışırken işte o zaman çalışsaydım diyip pişmanlık duyuyorum. O yüzden her türlü çalışmak lazım.
En büyük eksiğin Matematik. Süreyi mi yetiştiremiyorsun yoksa yapamıyor musun?
Yapabiliyorsunda çoğu yanlış mı çıkıyor?

Matematik değil de fende 15 neti geçebileceğimi düşünüyorum Türkçe netimide arttırarak ayrıca matematikten her yıl çıkan sorulara baktım veri analizi karekök uslu ifadeler çarpanlar ve katlar onları yapabiliyorum.

Umarım başarabilirsin.
Eğer meslek lisesi tercih etmeyip normal Anadolu lisesine gideceksen ortamı düzgün bir yer tercih et.
Önemli olan üniversite.

40 günde fen ve Türkçe netlerine odaklanırsan imkansız değil ama kolay olmaz. Sonuçta hedeflediğin puan derecelik değil.

Sonuç olarak biz senin ne yapabileceğini bilemeyiz. Deneyip kendin göreceksin. Burada "yapabilir miyim, olur mu" tarzı sorular sormayı da çok mantıklı bulmam bu yüzden. Sen en iyisi şu an forumdan çıkıp çalışmaya başla, zaman kaybetme.

Bir de doğru imla için 5/6 değil 5-6 yazmak gerekir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı