LGS'ye 40 gün kala başarılabilir mi?

Matematiğiniz iyi olsaydı belki derdim ama ben 17-18 fen,19 Türkçe,sosyal ve dinden 1-2 net civarı yanlış yapmış biri olarak matematiğim o dönem kötü olduğu için çok iyi bir puan gelmemişti.
Fende ve matematikte 1 ayda toplamda 20 net artırabileceğini düşünüyorsan neden olmasın?

40 günde fen ve Türkçe netlerine odaklanırsan imkansız değil ama kolay olmaz. Sonuçta hedeflediğin puan derecelik değil.

Sonuç olarak biz senin ne yapabileceğini bilemeyiz. Deneyip kendim göreceksin. Burada "yapabilir miyim, olur mu" tarzı sorular sormayı da çok mantıklı bulmam bu yüzden. Sen en iyisi şu an forumdan çıkıp çalışmaya başla, zaman kaybetme.

Bir de doğru imla için 5/6 değil 5-6 yazmanız gerekir.
Hocam 7 saatir çalışıyorum bıraktım yarın okula gitmeyip devam

Umarım başarabilirsin.
Eğer meslek lisesi tercih etmeyip normal Anadolu lisesine gideceksen ortamı düzgün bir yer tercih et.
Önemli olan üniversite.
Meslekle isim olacağını düşünmüyorum

Bu netlerle ve bu zamanda belki nitelikli bir lise kazanamayabilirsin. Ama en azından çalıştım, çabaladım diyebilirsin. Ben şuan puanlı bir okuldayım. Ama yeterince çalışsaydım farklı bir yerde olacağımı fark ettiğim zaman üstünde sınav geçmesine rağmen hep bir yük oluyor. Şimdi ki lise derslerine çalışırken işte o zaman çalışsaydım diyip pişmanlık duyuyorum. O yüzden her türlü çalışmak lazım.
En büyük eksiğin Matematik. Süreyi mi yetiştiremiyorsun yoksa yapamıyor musun?
Yapabiliyorsunda çoğu yanlış mı çıkıyor?
Şimdi yapıyorum 2 sık kalıyor bildiğim konuları yazdım karekök vesayre yanlış çıkıyor gene net getirici konulara çalışsam 6-7 net yapabilcegimi düşünüyorum

Hocam 7 saatir çalışıyorum bıraktım yarın okula gitmeyip devam

Meslekle isim olacağını düşünmüyorum
Forumda biri vardı. Önce "kazanılır mı" tarzı konularla başladı, ardından "yetişir mi" diye devam etti, ardından "üniversite okunmalı mı" diyip zirvede bıraktı. Şu an ne yapıyor meçhul.

Meslek lisesi ile işim olmaz deme, tesisatçılar hakim savcıdan çok para kazanıyor.

Hocam analizlerime göre siz 400-410 puan alırsınız 500 bastım.
Ne konuda bastiniz hocam hangi yorumu görüp

Forumda biri vardı. Önce "kazanılır mı" tarzı konularla başladı, ardından "yetişir mi" diye devam etti, ardından "üniversite okunmalı mı" diyip zirvede bıraktı. Şu an ne yapıyor meçhul.

Meslek lisesi ile işim olmaz deme, tesisatçılar hakim savcıdan çok para kazanıyor.
Hedefim de MSÜ var babam iyi lise diye zorluyor bende birazda bana yakın olmasından iyi ortamı dolayısıyla şansımı denicem hocam keske 1 ay calismisim bari diyebiliyim 40 gün uzun bir süre genede günler çabuk gecsede

İstediğim lise hiç %10'luk dilimin altında almamış hep 15 17 19 falan

Gerçekleri konuşalım. Şu an bu netlerde olan biri insan üstü yetenekleri yoksa nitelikli bir fen lisesi beklememeli. Fakat sen elinden geleni yap. Her şey olabilir sınavda. Üniversite sınavına odaklanırsın asıl önemli olan o.

Gerçekleri konuşalım. Şu an bu netlerde olan biri insan üstü yetenekleri yoksa nitelikli bir fen lisesi beklememeli. Fakat sen elinden geleni yap. Her şey olabilir sınavda. Üniversite sınavına odaklanırsın asıl önemli olan o.

Ben fen lisesi değil hocam 380 puanlı sosyal bilimler dedim 380/390 çıkabilir miyim günlük çalışmayla yazmışım zaten hedeflerimi 290/300 arasiyim

Şimdi yapıyorum 2 sık kalıyor bildiğim konuları yazdım karekök vesayre yanlış çıkıyor gene net getirici konulara çalışsam 6-7 net yapabilcegimi düşünüyorum
İyi olan derslerinizde taktikler var mesela 10 soruluk bir derste 1 veya 4 tane A şıkkı çıkamaz gibi. Yada ard arda gelmez diye. Bunu düşük netli derslerinizde denemeyin daha kötü de olabilir. Ben bu taktiği benim girdiğim sınavda yapmıştım işe yaramıştı.

Ben fen lisesi değil hocam 380 puanlı sosyal bilimler dedim 380/390 çıkabilir miyim günlük çalışmayla yazmışım zaten hedeflerimi 290/300 arasiyim
Yapabileceklerimi bildiğim matematik konularını
İyi olan derslerinizde taktikler var mesela 10 soruluk bir derste 1 veya 4 tane A şıkkı çıkamaz gibi. Yada ard arda gelmez diye. Bunu düşük netli derslerinizde denemeyin daha kötü de olabilir. Ben bu taktiği benim girdiğim sınavda yapmıştım işe yaramıştı.
Ben bu inkılap din falan fulluyorum hocam

Fen demedim sosyal bilimler 380 puanlı şuan puanım 290-300 arası yapabildiğim matematik konularını falan yazmışım

Yapabileceklerimi bildiğim matematik konularını

Ben bu inkılap din falan fulluyorum hocam

Fen demedim sosyal bilimler 380 puanlı şuan puanım 290-300 arası yapabildiğim matematik konularını falan yazmışım
Okumamıştım hocam önceki mesajları konuya bakıp yazdım cevabı. Tek diyebileceğim tüm potansiyelinizi ortaya çıkarıp çalışın. Olmazsa da dünyanın sonu değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı