LGS'ye 5 ay kaldı

Yaparsınız. Ama tembelliği hayatınızın parçası haline getirmeyin hayatınız mahvolur. Önünüzdeki 5 ayın değil, 5 yılın planını yaparak çalışırsanız hem motivasyonunuz yüksek olur hem de hedeflerinize ulaşmak için elinize çok güzel bir imkan geçer. Düzenli çalışma. Çok çalışma demiyorum bakın düzenli çalışma. Bir günde yüzlerce soru değil. Soru çözerek sınava hazırlanılmaz zaten. Siz sorular türetin ve bunları arkadaşlarınızla paylaşın. En önemlisi de kendinizi deli edecek kadar ders kitaplarının başında durmayın. Tabii ki bu söylediğimden kastım kitabın başından kalkıp oyun oynamak için bilgisayar başına oturmayın dememle de aynı şeydir. Oyun oynadıktan sonra da dersin başına oturmayın konsantrasyonunuzu engeller. Biraz fazla oldu sanırım. Başarılar!

Önce bir konularını bitir. Youtube'den ders videoları izle ardından varsa abin veya ablan onlar ile konunun üstünden geç. Konuları iyicene bitir ardından iyi yayın evlerin de denemeler oluyor yaprak denemeler oralardan soru çöz. 2 gün de 1 deneme çöz 3 ay kaldı mı günde 1 defa deneme çöz. Sakın kırtasiyeler de satılan o dandik soru bankalarını alma. Deneme çözmek en iyisidir. Ha bu arada söyliyim ilk denemen de muhtemelen yanlışların çok olacak, zaten denemenin amacı bu yanlışları düzeltmeye çalışmaktır her gün doğru sayını artırmaya çalış. 5 ay içinde LGS tarzı eski sınavlardan basit bir sınavı rahat geçersin. Zaten muhtemelen pandemi nedeniyle sorular biraz daha basit olacaktır geçen sene olan sorulara göre.

Sana ne yapman gerektiğini yazıcağım, umarım yararına olur.
Konularını bitirmeye bak ve test kitaplarından sorular çöz.
Kendini yeni nesile alıştır.
Konular bitince sürekli ama sürekli deneme çöz.
İhtiyacın olur diye bir kaç yayın öneriyorum şimdi:
Basit seviye: Hız yayınları
Orta seviye: Bilfen Pro test, Hız Uzman ve Okyanus Pre master (yeni nesile geçiş kitabıdır Pre master.)
Zor seviye: Okyanus Master, Nitelik, Nar test ve Gama yayınları.
Not: Bu öneriler matematik içindir.

2 ay düzenli çalışaraktan bile bir şeyler yapabilirsiniz. Benim bir arkadaşım var o da 5 ay da bir şey olmaz deyip tembellik ederek kendine yazık ediyor. Geçmişi kapatıp önünüzdeki günler için temiz bir sayfa açmalısınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı