LGS'ye son 4 ay kaldı

Bazı arkadaşlar görüyorum milletin 1 yıldır pandemi yüzünden evinde çalıştığını göremeyip 3 ayda halledersin diyen... Nasıl bir kafanız var arkadaş bu arkadaşın seviyesindeki biri 1 yıldır çalışıyorsa bu arkadaş nasıl o arkadaşı geçsin normal şartlarda. Ayrıca bu sınavlarda puan önemli değil yüzdelik dilim önemli bir senenin puanıyla diğer senenin puanı denk değil ki bu sene pandemi senesi önceki senelere benzeyen bir durum yok geçen sene YKS 2020'de de gördüğünüz üzere baya farklar açılacaktır.

Ha yapar mısın yaparsın senin kapasitene ve iradene bağlı ama bu senin geç kaldığın gerçeğini değiştirmez senin rakiplerin aylardır çalışan insanlar.

Ben 3,5 ay çalışmayla 0,54 yüzdelik dilimine girdim konular zor değil, soru kalıplarını öğrenince zaten gerisi çok basit. Düzenli çalışırsan halledersin Deneme çözmeye odaklan konuları biliyorsan. (şu an 10. sınıfım Fen lisesine gidiyorum) Düzenli çalışmazsan 1 yıl çalışsan bile bir şey yapamazsın.

Dostum 10.sınıfım şu an. Girdiğim zaman 2 aylık düzenli çalışma vesilesiyle %0.3 dilime girmiştim. Geç kaldığın ya da kalmadığın senin kapasitene ve azmine bağlı. 2 ay boyuncu günde 5 saat çalış. Gereksiz ve sınavda çıkmayacak kadar basit soruları çözüp de kendini bugün 400 soru çözdüm diye kandırma. Çıkabilecek soru tiplerini öğren.

Senin rakiplerin aylardır çalışan insanlar.

Yıllardır çalışan ama boş çalışan, gerekli soru kalıpları yerine basit kaynakları çözen, matematiği salıp da diğerlerinden iyi yapma çabasına giren bir sürü insan var. Evet geç kalınmış ama 350 puandan 440'a çıkmak çok da uçuk bir puan farkı değil 4 ay için.

Moralini bozmak gibi bir amacım kesinlikle yok ama sadece son haftaki çalışmalarımla 2020 LGS sınavından 347 puan aldım. Matematikten 3 doğru 5 yanlış yapmasaydım belki bu sayılar daha da yükselebilirdi :D . ama eğer düzenli şekilde çalışırsan her türlü 440 üstünde puan albilirsin.

Geri
Yukarı