LGS'ye 7 gün kaldı ve hiç çalışmadım

Kötü liseden mezun olan herkes istinasız kötü üniversiteye yerleşmeye mecburdur, dedi.

Çok da haksız değil hocam ben kötü bir liseden mezun oldum maksimum 20 kişi iyi bir üniversitede iyi bir bölüme gittiler.
Okulun gerisi de böyle dandik üniversitelerde 4 sene takıldılar şimdi çoğu iş arıyor, ya da okuduğu bölümle alakası olmayan bir işe girdi 4 seneleri boşa gitti.

Şimdi bu üniversite hayatı neye yaradı? Hiçbir şeye...acı bir gerçek...

Sonuç olarak gidenler oldu, bu gidenlerde çalıştığı için gitti. Arkadaş hiç gidemez diyor.

Yani gitmesine gider ama çok çok çok çalışması lazım. Şimdi sadece hüzün...bende üzüldüm...
Keşke çalışsaymış...
Not ortamalasını yükseltip iyi bir liseye geçiş yapabilme durumu liselerde var mı bilmiyorum ama böyle olursa düzeltebilir aslında.Genede olumlu bakmak lazım doğru dediniz.

Liseyi okuyamam diye birşey yok. İllaki okursun. OBP ile girersin, açıktan okursun vs.
Çarpım tablosu dahil birşey bilmiyorsan bu saatten sonra birşey yapman imkansız. Hayırlı olsun.
Oyun oynamak yerine çalışacaktın. Çalışanlar enayi mi?

Hayatta ki her şey al-sat yapmakla ilgilidir. Para kazanmakta tamamen bununla ilgilidir, gidip bir başkasının hayali için çalışmak yerine riskler alın, ama risk yönetiminiz de olsun. 2. ve 3. planlarınız olsun, ben açıktan lisemi bitirmeden öylece bıraktım, ancak kendi işim var ve işlerim oldukça iyi. Okul gibi aslında hayatta bize bir şeyler katmayacak konularla kapasitenizi harcamayın. Finansal okuryazarlık gibi alanlarda kendinizi geliştirin, kendinize sürekli bir şeyler katın. Sonuçta hayaliniz bir ofiste başınızda bir patronla çalışmak değildir değil mi? Böyle bir hayali olan var mı? O zaman hayaliniz oymuş gibi yaşamayacaksınız.

Ha bu arada.

Çalışsaydın.

Bence çok fazla tepki gösterdiniz.
Bu arkadaş son derece realist bir bakış açısı bile dedi ki 'kötü lise: Kötü bir eğitimin başlangıcıdır' dedi ve bu öyle.
Moral bozucu bir durum ama bu hayatın gerçeği arkadaşlar konuya yazdığım ilk mesajdan bunu net şekilde anlayabilirsiniz.
Biz burada 'olmaz boş ver düzeltirsin' dediğimizde gerçekçi olmuyoruz kendimden biliyorum ben!

Üstüne üstlük düşük kalitedeki lise öğrencilerinin kaliteleri de son derece düşük çünkü bende son derece kötü bir lisede okuduğum için biliyorum.
Burada arkadaşımızda bunları açık açık söyledi diye bu onu mükemmeliyetçi falan yapmıyor, gerçek hayat bu maalesef.

Kesinlikle katılıyorum, herkesin kendi felsefesi var. Bana ceza veren mod arkadaşlara söyleyeyim, yabancı bir insan Türkçeyi dört dörtlük konuşamaz ve yazamaz. Bağlaç de ki neyse işte bilmiyorum 3 yıl önce geldim. Saçma saçma şeyler yapmayın anlatmaya çalıştım şey başka gelmiş “Türkçe'nin böyle olmasından belli” diyorsun. Bu forumun moderatörler değişmesi gerek. Türkçem yarım yamalak olduğundan dolayı.

Liseyi çok umursamadığınız yaptığınız yazım yanlışlarından belli oluyor hocam.
Konu sahibine gelecek olursak çalışmadan da bir şekilde liseye girebilirsiniz fakat ne kadar kaliteli bir liseye girebilirsiniz orası tartışılır. Keşke çalışsaydınız, ilerleyen lise yıllarında umarım bunun pişmanlığını çekmezsiniz.

Moderatörsün sen akıl hocası değil, annem babam Türk ve ben yabancı ülkede doğdum 3 yıl önce geldim böyle hatalar yapabilirim çok güveniyorsanız otomatik yazım denetiminizi geliştirin kullanıcılara laf atmayın burası ortak bir forum. Sizde bu forumun kölesisiniz herhalde her geçene ceza atıyorsunuz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar konuyu kapatalım zaten sınava girdim çokda kötü geçti ve meslek lisesi seçtim çıktı bu kadar.

Liseyi merak edenler için: İstanbul / Üsküdar / Haydarpaşa Mesleki Teknik Anadolu Lisesi.

Yapacak bir şey yok bu lisede okuyacağım kötü iyi umurumda değil mesleğimi alacağım geçinirsem geçineceğim geçinemezsem ölüp gideceğim uğraşmıyorum artık kafayada takmıyorum.

Arkadaşlar konuyu kapatalım zaten sınava girdim çokda kötü geçti ve meslek lisesi seçtim çıktı bu kadar.

Liseyi merak edenler için: İstanbul / Üsküdar / haydarpaşa mesleki teknik Anadolu lisesi.

Yapacak bir şey yok bu lisede okuyacağım kötü iyi umurumda değil mesleğimi alacağım geçinirsem geçineceğim geçinemezsem ölüp gideceğim uğraşmıyorum artık kafayada takmıyorum.

Yorumlarınız için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı