LGS'ye Gireceğim Halime Bakın

pottie4r

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. LGS 2019 mağduruyum [emoji21]
Ve kötü durumdayım. Yeni sistemle getirilen matematik sorularında 3-4 yanlış yapıyorum.
Ve Limit Türkiye Geneli Sınavında 82825 kişi arasında 184. oldum. Kimisi bunun için iyi diyebilir. Ancak benim için yeterli değil. Şimdi "Son Viraj" yayınlarının bir denemesini çözdüm ve matematikten 4 yanlışım çıktı. Çok kötü sizce de değil mi? Çalışmak için taktiğe ihtiyacım var. Acil yardım bekliyorum.

Hedefin nedir?
Yaptığın yanlışların üzerine git. Yanlış yapmayana kadar devam et. Belki 1 gün belki 1 ay.
Bence çok yanlışın yok.

4 matematik yanlışıyla 184. olduysan eğer ya neslin durumu vahim, ya da benim bilmediğim bir şey var. Normalde binlerce kişinin önüne geçmesi gerekirdi. Yine de sonucun fena değil. Oranlarsak LGS'de 2K ortalama yaparsın diyebiliriz. Tabi ne olacağı yine belli olmaz. Hangi liseyi hedefliyorsun?

O sınavda matematikten 4 yanlış yapmadım. O sınavda toplamda 4 yanlışım vardı. Az önce çözdüğüm denemede matematikten 4 yanlış çıkardım.

Maalesef hedefim Rize TOBB Fen Lisesi.
Maalesef çünkü benim hedefim aslında daha yüksek fakat ailem kazansam bile göndermeyeceklerini söylüyorlar.

Nasıl hatalar yapıyorsun, cevaplar neden yanlış çıkıyor? Bunların cevabını bulup daha fazla dikkat edeceksin o hataları yapmamaya. Konuda eksiğin varsa daha fazla hakim olmaya çalışacaksın konuya. İşlemlerde hata yapıyorsan, tekrar kontrol edeceksin işlemlerini sınav süresince.

TÖDER, Özdebir gibi sınavlarda matematikten hiç yanlış yapmazken gerçek sınavda yaptım. Olabiliyor böyle şeyler. Takma kafana, çalışmaya devam et. Dediğin okul hakkında bilgi sahibi olmasam bile bu seviye ile Rize'de giremeyeceğin okul yok bence. Ailenin göndermemesi de doğru bir karar. Belirli bir seviyenin üzerinden sonra okullar arasında pek fark kalmıyor, iş öğrenciye düşüyor.

Selam arkadaşlar. LGS 2019 mağduruyum [emoji21]
Ve kötü durumdayım. Yeni sistemle getirilen matematik sorularında 3-4 yanlış yapıyorum.
Ve Limit Türkiye Geneli Sınavında 82825 kişi arasında 184. oldum. Kimisi bunun için iyi diyebilir. Ancak benim için yeterli değil. Şimdi "Son Viraj" yayınlarının bir denemesini çözdüm ve matematikten 4 yanlışım çıktı. Çok kötü sizce de değil mi? Çalışmak için taktiğe ihtiyacım var. Acil yardım bekliyorum.
"Kınk" mağdur "fln" değilsin. Asıl mağdur olanlar 2004lü olanlar, sınava aylar kala değişen bir sistemdi, yani şurada bi emin olalım mağdur değilsin. Ayrıca soru çözmek gayet kolaydır, feci kolaydır. Ayrıca sen istersen burada full çek, sınav geldiğinde stresten dikkatsizce okuyacağın birçok soru olabilir. Matematikten daha çok Türkçe'de zorlanmıştım ayrıca sadece matematik yok yani.

Bence sıralaman gayet iyi, asla moral bozma. Hangi sorularda yani hangi konularda hata yapıyorsan sırf o konuya özel fasiküller al ve çözmeye başla. İlk başlarda hatan olabilir fakat çözdükçe hata sayısı sıfıra inecektir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı