LGS'ye Son 10 Gün

Ben 2008’liyim lise 1 veya hazırlıkta 13 yaşında olacağım. Ben ilk başta hiç çalışmadığımdan ve son 2.5 ay akıllanıp son 2 ay kala 63 doğrulardayken çalışmaya başladığımdan yetişmez diye stresleniyorum. Hiç konu eksiğim filan yok, hedefim 88-90. bir aralar 84-85 yapıyordum ama son hafta düştü. 80-83 yapıyorum. O azalma olduğundan çok stres yapıyorum gün içinde ama sınav anında hiç yapmıyorum. 9 gün kaldı ve şu netleri 86’ya getirmek için bütün gün çalışıyorum ama sanki kalmış 80-83 arasında artmıyor bu da beni hem sinirlendiriyor hem de streslendiriyor.
Zaten 80+ yaptın mı iyi bir okula gidersin genelde. 85+ En üst seviye zaten. Bazen düşmeler yaşayabilirsin ama olsun. Beyinin aktif olduğu saatlerde deneme yapmanı öneririm. En aktif saatler 9-11 arası öğleden sonra 16-19 arası diye hatırlıyorum.

Kesinlikle ya LGS çıkışı lisede iyice dinlenirim diyordum şimdiden TYT falan çalış diyorlar. Yapacak bir şey yok çalışacağız :(.
Şimdiden TYT çalış diyenleri dinleme 9-10. Sınıfta keyfine bak, 11. Sınıftayken TYT'yi halletmeni ve 12. Sınıfta AYT'yi halletmeni öneririm tabi sizin zamanınıza kadar sınav sistemi yine değişmezse!

Şimdiden TYT çalış diyenleri dinleme 9-10. Sınıfta keyfine bak, 11. Sınıftayken TYT'yi halletmeni ve 12. Sınıfta AYT'yi halletmeni öneririm tabi sizin zamanınıza kadar sınav sistemi yine değişmezse!
Bence de. Konu eksiğin olmazsa çok çalışmaya gerek yok gibi.
Bu arada konuyu 8. Sınıfa giden kardeşlerimizin duygu ve düşüncelerini merak ettiğimden açmıştım. Konu biraz kayıyor gibi Liseye. Eğer kaydırmışsam liseye doğru konuyu kusura bakmayın.

Zaten 80+ yaptın mı iyi bir okula gidersin genelde. 85+ En üst seviye zaten. Bazen düşmeler yaşayabilirsin ama olsun. Beyinin aktif olduğu saatlerde deneme yapmanı öneririm. En aktif saatler 9-11 arası öğleden sonra 16-19 arası diye hatırlıyorum.
Denemeleri ya sabah 9-12 arası ya da 19-22 arası yapıyorum çünkü haftada 2 gün okulda deneme var ve 9’da başlıyor. Hafta içi de her gün yapmaya çalışıyorum onlar da okul 15.20’de bittikten sonra 16’ya kadar ara verip haftada 1 gün 16’da öğretmen ve haftada 2 gün 17’de öğretmen geliyor ve 2 saat kalıyorlar. Bu yüzden de saatler bu şekilde oluyor.

Bence de. Konu eksiğin olmazsa çok çalışmaya gerek yok gibi.
Bu arada konuyu 8. Sınıfa giden kardeşlerimizin duygu ve düşüncelerini merak ettiğimden açmıştım. Konu biraz kayıyor gibi Liseye. Eğer kaydırmışsam liseye doğru konuyu kusura bakmayın.
LGS konusunda hiç endişe yapmayın. İlla nitelikli lise kazanacaksın diye bir şey yok. Ben günde 6 saat çalışırdım LGS'ye ama bu kadar emeğin lise için değmeyeceğinin farkına vardığımda iş işten geçmişti... Bir sınav için kendinizi yormayın. Ben 2005 tayfadanım mesela. Seneye 11 olacağız adam akıllı lise hayatı bile yaşamadık. Ama umarım siz yaşarsınız.

LGS konusunda hiç endişe yapmayın. İlla nitelikli lise kazanacaksın diye bir şey yok. Ben günde 6 saat çalışırdım LGS'ye ama bu kadar emeğin lise için değmeyeceğinin farkına vardığımda iş işten geçmişti... Bir sınav için kendinizi yormayın. Ben 2005 tayfadanım mesela. Seneye 11 olacağız adam akıllı lise hayatı bile yaşamadık. Ama umarım siz yaşarsınız.
Neden illa nitelikli lise kazanmama gerek olmasın?

Kesinlikle ya LGS çıkışı lisede iyice dinlenirim diyordum şimdiden TYT falan çalış diyorlar. Yapacak bir şey yok çalışacağız :(.
Diyenler sallamış. Hiç kafana takma. İlk 2 sene rahatlıkla yatabilirsin. Sadece ortalamanın çok iyi olmasına dikkat et.

Yeni konular

Geri
Yukarı