LGS'ye son 10 gün

Öncelikle sakinliğini korumalısın. Benim üniversite, lise vb. tüm sınavlarında aşırı stres problemim vardı.
Ve gerçekten tavsiye edebileceğim en büyük şey sakinliğini korumalısın.
Yeterince çalıştığını düşünüyorsan kafanı ferah tut.
Sınav anı gerçekten bir psikolojik savaştan başka bir şey olduğunu düşünmüyorum. Kendini sakin ve ferah tutarsan sınav senin için kolay geçiyor ve doğru düşünerek yoluna ilerliyorsun.
Umarım istediğin lise gelir, şimdiden çok başarılar diliyorum.

Teşekkür ederim.

Abiler, ablalar ve yaşıtlarım;
Bende sizler gibi LGS'ye gireceğim ama hiçbir zaman deneme çözmek istemiyorum hayatımda bir kez isteğimle sıkılmadan deneme çözdüm onda da pybs de 487 puan ile kazandım ama bu aralar hiç çözesim gelmiyor. Yardım edin.

Ben de Çorlu Fen istiyorum şimdiye kadar en fazla günde 90 soru çözmüşümdür. (genelde 20 30 soru çözerim günde) ona rağmen geçen seneki LGS'den 470'li bir puan aldım ve en son yaptığım denemeden 458 puan aldım, şu anda hiç çalışasım gelmiyor ders çalışmaya oturdum 5-10 sayfa kitap okudum şimdi geziyorum internette. Fakat yine de her ne kadar istediğim puanı alsam da bir huzursuzluk var.

Matematik ve Türkçeyi yapabiliyorsan (Özellikle matematik) gerisi fada fiso oluyor genelde. Geçen sene girdim Matematik yüzünden %8'lik dilime anca girebildim. Türkçeden 1-2 yanlış yapmıştım ingilizce full, inkılap 1 yanlış, din kültürü full, Fen 3 yanlış, Matematik 5 boş 4 yanlış diye hatırlıyorum.

Matematik ve türkçeyi yapabiliyorsan (özellikle Matematik) gerisi fada fiso oluyor genelde. Geçen sene girdim Matematik yüzünden %8'lik dilime anca girebildim. Türkçeden 1-2 yanlış yapmıştım İngilizce Full, inkılap 1 yanlış, din kültürü Full, fen 3 yanlış, Matematik 5 boş 4 yanlış diye hatırlıyorum.

Puanın kaçtı?

Bende LGS'ye gireceğim ama Matematik'te süre sıkıntım var biraz, çok korkuyorum.
Benim tüm derslerim iyi hatta full çekebilecek düzeyde fakat matematikte benim de süre sıkıntım var. Sınavın denemeler kadar zor olmayacağını ve rahatça yetiştirebileceğimizi düşünüyorum. 2019'da da öyle olmuştu. Hakkımızda en iyisinin olmasını umuyorum. Her yerde görüyrum ki rakiplerimiz karantina sürecinde çalışmayı kesmiş. Bu beni mutlu ediyor. Bu son günlerin çok etkili olacağını ve İnşallah deneme puanımızı yükselteceğimizi ve süre sıkıntımızı giderebileceğimizi düşünüyoum.
Yav durun biz üniversiteye sınavına giricez sizin kadar heyecanlı değiliz eğer çalıştıysanız emeğinizin karşlığını alırsınız zaten sizin sınav denemelerde çözdüğünüzden farklı olmicak büyük ihtimalle günde 2 saat çalışmayla kafanız çalışıyorsa fen lisesine rahat girebililirsiniz bizimkiler günde 6 saat çalışıyor üniversite sınavı için.
Olaylar hiç de bahsettiğiniz gibi değil maalsef. Fen lisesi veya iyi bir lise kazanmak en az iyi bir üniversite kazanmak kadar zor.

Benim tüm derslerim iyi hatta Full çekebilecek düzeyde fakat Matematik'te benim de süre sıkıntım var. Sınavın denemeler kadar zor olmayacağını ve rahatça yetiştirebileceğimizi düşünüyorum. 2019'da da öyle olmuştu. Hakkımızda en iyisinin olmasını umuyorum. Her yerde görüyrum ki rakiplerimiz karantina sürecinde çalışmayı kesmiş. Bu beni mutlu ediyor. Bu son günlerin çok etkili olacağını ve inşallah deneme puanımızı yükselteceğimizi ve süre sıkıntımızı giderebileceğimizi düşünüyoum.

Başkalarının kötülüğünü isteme dostum, gelir seni bulur o kötülük sınav anında. Dediğin şeye bak mutlu oluyorum diyorsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı