LGS'ye Son 10 Gün

karuB_official

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Sevgili 8.Sınıfa giden kardeşlerim. Biliyorsunuz ki LGS' ye son 10 gün kaldı. Korkutup strese sokmak amacıyla söylemiyorum bunu. Zaten korkmanıza ve stres etmenize gerek yok. Son 2-3 gün hiç çalışmamanızı öneririm. Bu son 2-3 günü beyninizi dinlendirerek geçirmenizi öneririm. O anki psikolojinize göre şekillenecektir. Ne olursa olsun sınavda strese girmeyin bir soru yapamadım diye. Atlayın ve artan vaktinizde geri dönün. Matematik' e çok dikkat edin çünkü geçen sene Matematiğin katsayısı 5'in üzerinde çıktı. ve elinizden geldiğince çok net yapmaya çalışın. Bir net üzerinde Kendinize güvenin. İstediğiniz gibi gidebilir veya gitmeyebilir. Ancak sakın çok üzülmeyin. Sonuçta dünyanın sonu değil. Ancak bunu velilerimiz için diyemem çünkü ülkemizdeki velilerin çoğu geri kafalı maalesef. Bu konuyu asıl açma sebebim ise şu anki durumunuzu nasıl görüyorsunuz ve kendinizi nasıl hissediyorsunuz ?

Not: 2020 LGS'ye giren bir abiniz olarak başarılar dilerim. Bu arada 426 Puan ve %4,07'lik dilime girdim. Benim girdiğim sene 2005'in sonunda doğanlar, 2006 hatta olmaması gerektiği halde 2007'liler girdi sınava. Yaklaşık 2019'a göre 400.000-600.000 kişi fazla kişi girdi sınava ve daha çok kişiyle rekabet etmek zorunda kaldım. Devletin bir zamanlar ayı 60 aya kadar düşürüp bizden sonra 66 aya çıkarması yüzünden 2006'lılar hatta 2007'lilerle bir kefeye konmam ve 2006'lıların 2007'lilerle aynı kefeye konması doğru değil. Hele küçük olan 2007'liler çok zorlandı dersleri anlamak ve çalışmak için genelde. Isparta'da benden 1 ay sonra doğan bir tanıdığım ilginç bir şekilde daha erken alındı anaokuluna ve 10. sınıfı bitiriyor şu anda. Onu duyunca çok sinirlendim. O yüzden o zamanki ay şartını düşüren bakanlıktaki her kişinin ve beni daha çok kişiyle rekabete sokulmama sebep olan her kişinin Allah bildiği gibi yapsın ve üzerindeki haklarım haram zıkkım olsun. Elbet bir gün intikamını binlerce misliyle alacağım ve hesabını öbür dünyada sorup burunlarından getirteceğim. Çocuklar sorunlu değil, Sistem sorunlu.

Sevgili 8.sınıfa giden kardeşlerim. Biliyorsunuz ki LGS'ye son 10 gün kaldı. Korkutup strese sokmak amacıyla söylemiyorum bunu. Zaten korkmanıza ve stres etmenize gerek yok. Son 2-3 gün hiç çalışmamanızı öneririm. Bu son 2-3 günü beyninizi dinlendirerek geçirmenizi öneririm. O anki psikolojinize göre şekillenecektir. Ne olursa olsun sınavda strese girmeyin bir soru yapamadım diye. Atlayın ve artan vaktinizde geri dönün. Matematik'e çok dikkat edin çünkü geçen sene matematiğin katsayısı 5'in üzerinde çıktı. Ve elinizden geldiğince çok net yapmaya çalışın. Bir net üzerinde kendinize güvenin. İstediğiniz gibi gidebilir veya gitmeyebilir. Ancak sakın çok üzülmeyin. Sonuçta dünyanın sonu değil. Ancak bunu velilerimiz için diyemem çünkü ülkemizdeki velilerin çoğu geri kafalı maalesef. Bu konuyu asıl açma sebebim ise şu anki durumunuzu nasıl görüyorsunuz ve kendinizi nasıl hissediyorsunuz?

Not: 2020 LGS'ye giren bir abiniz olarak başarılar dilerim. Bu arada 426 puan ve %4, 07'lik dilime girdim. Benim girdiğim sene 2005'in sonunda doğanlar, 2006 hatta olmaması gerektiği halde 2007'liler girdi sınava. Yaklaşık 2019'a göre 400.000-600.000 kişi fazla kişi girdi sınava ve daha çok kişiyle rekabet etmek zorunda kaldım. Devletin bir zamanlar ayı 60 aya kadar düşürüp bizden sonra 66 aya çıkarması yüzünden 2006'lılar hatta 2007'lilerle bir kefeye konmam ve 2006'lıların 2007'lilerle aynı kefeye konması doğru değil. Hele küçük olan 2007'liler çok zorlandı dersleri anlamak ve çalışmak için genelde. Isparta da benden 1 ay sonra doğan bir tanıdığım ilginç bir şekilde daha erken alındı anaokuluna ve 10. sınıfı bitiriyor şu anda. Onu duyunca çok sinirlendim. o yüzden o zamanki ay şartını düşüren bakanlıktaki her kişinin ve beni daha çok kişiyle rekabete sokulmama sebep olan her kişinin Allah bildiği gibi yapsın ve üzerindeki haklarım haram zıkkım olsun. Elbet bir gün intikamını binlerce misliyle alacağım ve hesabını öbür dünyada sorup burunlarından getirteceğim. çocuklar sorunlu değil, sistem sorunlu.

İnsan yine de sıkıntı yapıyor çalıştığı halde. Ben 2.kez YKS gireceğim (Üniversite mezun oldum) kazanabilecek miyim sıkıntıya giriyorum. Bu sizde de var mı?

İnsan yine de sıkıntı yapıyor çalıştığı halde. Ben 2.kez YKS gireceğim (mezun oldum) kazanabilecek miyim sıkıntıya giriyorum. Bu sizde de var mı?

Ben geçen sene girdim ister istemez stres yaptım sınavdan önceki gün uyuyamadım mesela 1 saat yatakta döndüm ama emin ol stres yapmana hiç gerek yok sınavdan sonra anladım puan kötü gelse bile bir liseye gidiyorsun her türlü arkadaşın dediği gibi dünyanın sonu değil rahat ol yani geçen sene LGS'ye girmiş biri olarak söylüyorum bunu üstelik neredeyse hiç çalışmadım LGS'ye.

İnsan yine de sıkıntı yapıyor çalıştığı halde. Ben 2.kez YKS gireceğim (Üniversite mezun oldum) kazanabilecek miyim sıkıntıya giriyorum. Bu sizde de var mı?
Ben geçen sene sınava girdim, hiç stres yoktu sanki denemeye giriyormuş gibi hissettim. Asıl heyecanı, stresi, sınav sonucu açıklanırken yaşadım.

Sevgili 8.sınıfa giden kardeşlerim. Biliyorsunuz ki LGS'ye son 10 gün kaldı. Korkutup strese sokmak amacıyla söylemiyorum bunu. Zaten korkmanıza ve stres etmenize gerek yok. Son 2-3 gün hiç çalışmamanızı öneririm. Bu son 2-3 günü beyninizi dinlendirerek geçirmenizi öneririm. O anki psikolojinize göre şekillenecektir. Ne olursa olsun sınavda strese girmeyin bir soru yapamadım diye. Atlayın ve artan vaktinizde geri dönün. Matematik'e çok dikkat edin çünkü geçen sene matematiğin katsayısı 5'in üzerinde çıktı. Ve elinizden geldiğince çok net yapmaya çalışın. Bir net üzerinde kendinize güvenin. İstediğiniz gibi gidebilir veya gitmeyebilir. Ancak sakın çok üzülmeyin. Sonuçta dünyanın sonu değil. Ancak bunu velilerimiz için diyemem çünkü ülkemizdeki velilerin çoğu geri kafalı maalesef. Bu konuyu asıl açma sebebim ise şu anki durumunuzu nasıl görüyorsunuz ve kendinizi nasıl hissediyorsunuz?

Not: 2020 LGS'ye giren bir abiniz olarak başarılar dilerim. Bu arada 426 puan ve %4, 07'lik dilime girdim. Benim girdiğim sene 2005'in sonunda doğanlar, 2006 hatta olmaması gerektiği halde 2007'liler girdi sınava. Yaklaşık 2019'a göre 400.000-600.000 kişi fazla kişi girdi sınava ve daha çok kişiyle rekabet etmek zorunda kaldım. Devletin bir zamanlar ayı 60 aya kadar düşürüp bizden sonra 66 aya çıkarması yüzünden 2006'lılar hatta 2007'lilerle bir kefeye konmam ve 2006'lıların 2007'lilerle aynı kefeye konması doğru değil. Hele küçük olan 2007'liler çok zorlandı dersleri anlamak ve çalışmak için genelde. Isparta da benden 1 ay sonra doğan bir tanıdığım ilginç bir şekilde daha erken alındı anaokuluna ve 10. sınıfı bitiriyor şu anda. Onu duyunca çok sinirlendim. o yüzden o zamanki ay şartını düşüren bakanlıktaki her kişinin ve beni daha çok kişiyle rekabete sokulmama sebep olan her kişinin Allah bildiği gibi yapsın ve üzerindeki haklarım haram zıkkım olsun. Elbet bir gün intikamını binlerce misliyle alacağım ve hesabını öbür dünyada sorup burunlarından getirteceğim. çocuklar sorunlu değil, sistem sorunlu.

Ben de 2020 LGS'ye girdim. Çok fazla evde çalışmadım. Sadece kitap çok okudum ve okuldaki denemelere girdim( her hafta 1-2 tane deneme oluyorduk).stres yapmadım sınavda. Siz de stres yapmayın son günlerde genel deneme sınavları gibi şeyler çözün son 1-2 gün çok çalışmayın. Kitap okuyabilirsiniz.

Ben geçen sene girdim ister istemez stres yaptım sınavdan önceki gün uyuyamadım mesela 1 saat yatakta döndüm ama emin ol stres yapmana hiç gerek yok sınavdan sonra anladım puan kötü gelse bile bir liseye gidiyorsun her türlü arkadaşın dediği gibi dünyanın sonu değil rahat ol yani geçen sene LGS'ye girmiş biri olarak söylüyorum bunu üstelik neredeyse hiç çalışmadım LGS'ye.

Ilk YKS sınav maratonunda son akşama kadar ders çalışıp dua edip uyumuştum. Şimdi 2. kez gireceğim bir aksilik olmazsa Temmuz'da bilgisayar programcılığı mezunu oluyorum.

Ben de geçen sene yani 2020 LGS'ye girdim. Çok kişi olması işime geldi biraz çünkü sıralamam çok iyiydi. 483,5 puanla %0,18'lik dilimdeydim. Ben son iki gün çalışmayın kısmını doğru bulmuyorum çünkü iki günde bile unutabiliyorsunuz bazı şeyleri. O günlerde de tekrar yapın, en önemli noktaları tekrar edin. "Bunu kesin hatırlamalıyım sınavda." dediklerinizi not edip tekrar okuyun. Ancak artık 8 ay'ı geride bıraktığınızı unutmayın. 10 gün gibi kısıtlı bir zamanda da büyük değişim beklemeyin, stresi katmazsak zaten alacağınız puan 20 aşağı 20 yukarı bellidir. Ve özellikle stres yapmamaya dikkat edin! Denemelerde benden çok daha iyi yapan kişiler benden düşük puan aldılar stres yüzünden.

İnsan yine de sıkıntı yapıyor çalıştığı halde. Ben 2.kez YKS gireceğim (mezun oldum) kazanabilecek miyim sıkıntıya giriyorum. Bu sizde de var mı?
Ben meslek lisesi çıkışlıyım pek çalışmadım da sınava ama denemeler falan çözüp netlerimi görüyordum yapabileceğim puanı az çok biliyordum ve hiç bir baskı yoktu üzerimde sınava çok rahat bir şekilde girip çıktım puanım çok iyi olmasa da istediğim bölümü 4 yıllık okuyorum. Stres yapmamaya dikkat etmek lazım sınav esnasında soru çözerken yanlış düşünmeye teşvik ediyor stres. Sana tavsiyem deneme çöz bol bol çünkü sınavda da denemelerdeki gibi çıkar netlerin, ya biraz yukarısı olur ya da biraz aşağısı en azından kendi seviyeni öğrenmiş olursun.

Yeni konular

Geri
Yukarı