LibreOffice otomatik düzeltme düzgün çalışmıyor

dakovey

Kilopat
Makaleler
1
Arkadaşlar iyi akşamlar, LibreOffice'te uzun bir yazı yazacağım. Normalde cümle başları kelimeyi yazıp boşluk bıraktıktan sonra büyük harfle başlardı. Ama şu an noktalama işaretlerinden sonra herhangi bir düzeltme yapmıyor.

Otomatik düzeltmedeki yazarken seçili ve otomatik düzeltme seçeneğinin içerisinde bu özellik aktif.

Ayrıca otomatik düzeltme'deki herhangi bir kuralı otomatik olarak uygulamıyor. Bunu araçlar sekmesinde otomatik düzeltme'ye girip ardından Uygula'ya bastıktan sonra yapıyor.

Manjaro ve 5.4 kernel kullanıyorum. Sanırım bu sorun sistem güncellemelerinden sonra oluştu. Daha önce böyle bir sorun yoktu, tam olarak ne zaman oluştuğunu hatırlamıyorum.

Deneme fırsatı bulabildiniz mi?
Şimdi denedim. Noktadan sonra ve başlangıçtaki kelimelerin ilk harflerini otomatik olarak büyük yapıyor.

@dakovey hocam, Araçlar sekmesinden OtoDüzeltme (bende İngilizce, AutoCorrect yazıyor) seçeneğinde Yazarken (While Typing) seçeneğini aktif hale getirip deneyebilir misiniz? Düzelirse cevabı yazabilir misiniz?

Son düzenleme:
Şimdi denedim. Noktadan sonra ve başlangıçtaki kelimelerin ilk harflerini otomatik olarak büyük yapıyor.

@dakovey hocam, Araçlar sekmesinden OtoDüzeltme (bende İngilizce, AutoCorrect yazıyor) seçeneğinde Yazarken (While Typing) seçeneğini aktif hale getirip deneyebilir misiniz? Düzelirse cevabı yazabilir misiniz?

Yazarken seçeneği aktif durumda. Şimdi fark ettim, noktalama işaretinden sonra eğer enter tuşuna basıp yazmaya devam edersem büyük harfle başlıyor fakat noktalama işaretinden sonra boşluk bırakıp yazmaya devam edersem büyük harfle başlamıyor. Yani sadece paragraflarda işe yarıyor.

Yazarken seçeneği aktif durumda. Şimdi fark ettim, noktalama işaretinden sonra eğer enter tuşuna basıp yazmaya devam edersem büyük harfle başlıyor fakat noktalama işaretinden sonra boşluk bırakıp yazmaya devam edersem büyük harfle başlamıyor. Yani sadece paragraflarda işe yarıyor.
Bende boşluk bırakınca da büyük harfle başlıyor.

@dakovey Yazarken seçeneğinin altında ayarlar var. Onu açıp Seçenekler (Optional) seçeneğinden uygun ayarı aktif hale getirebilir misiniz? Uygulama İngilizce mi Türkçe mi sizde?

Bende boşluk bırakınca da büyük harfle başlıyor.

@dakovey Yazarken seçeneğinin altında ayarlar var. Onu açıp Seçenekler (Optional) seçeneğinden uygun ayarı aktif hale getirebilir misiniz? Uygulama İngilizce mi Türkçe mi sizde?

Türkçe kullanıyorum, bahsettiğiniz seçenekleri işaretliydi zaten. İşareti kaldırıp denedim, tekrar işaretleyip denedim. Herhangi bir değişiklik olmadı.

Geri
Yukarı