Çözüldü Life is Strange oynama sırası nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Petri

Kilopat
Direkt konuya giriyorum.

Şu an da Life is stange Episode 1'i indiriyorum (bedava zaten). Bu oyundan önce oynamam gereken bir oyun var mı? Başka bir sorum ise Episode 2'de ücretsiz hangisi ilk oynanmalı? İlaveten hem Episode 1 hem de Episode 2 için devam DLC'leri var. Mesela Life is Strange- Episode 2, Episode 3 var. Aynı şey Life is Strange 2 oyunu içinde geçerli. Sizden istediğim (örnek olarak yazdım sıralamayı) tam olarak (tüm DLC'ler dahil bir şekilde) oynama sırasını yazmanız.

Life is Strange Episode 1
Life is Strange Episode 2 (DLC)
Life is Strange Episode 3 (DLC)
(Arada başka DLC'lerde var onları atladım çok yer kaplamasın diye)
Life is Strange 2 Episode 1
Life is Strange 2 Episode 2 (DLC)

Bu şekilde oynama sırasını tam olarak yazarsanız sevinirim. Hikayeyi tam olarak anlamak istiyorum çünkü.

@Lintos siz galiba bu konuda bilgilisiniz eğer yardımcı olursanız sevinirim.

Çözüm
Bölümleri DLC olarak düşünmeyin. Onlar tam anlamıyla hep beraber bir oyunmuş gibi düşünün. Benim size önerim hepsinden önce Life is Strange Before The Storm oynamanız. Karakterler ile daha güzel ve büyük bir bağ kurmak için en önce Before The Storm oynanması gerekiyor.

Hikaye kronolojisi olarak Before The Storm önde geliyor. Before The Storm, Life is Strange 1'den 2 sene sonra çıktı fakat Life is Strange 1 aşırı tuttuğu için çıkarıldı ve Life is Strange 1'in öncesini anlatan bir hikayeyle çıktı. Ben ilk oynadığım zaman Before The Storm'dan habersiz olduğum için direkt Life is Strange 1 ile başlamıştım fakat pek bir pişmanlık hissetmiyorum, böyle de mutluyum. Öte yandan bu seriye yeni başlayacak arkadaşlar için çok daha mükemmel bir deneyim sunacağını düşündüğüm için en başta Before The Storm oynamasını öneriyorum.

Life is Strange 2 ile 1 arasında az bir şey bağ var, onu söyleyeyim. Şimdi sıraya geçelim.

1- Life is Strange: Before The Storm.
2- Life is Strange Episode 1.
3- Life is Strange Episode 2.
4- Life is Strange Episode 3.
5- Life is Strange Episode 4.
6- Life is Strange Episode 5.

7- Life is Strange 2 Episode 1.
8- Life is Strange 2 Episode 2.
9- Life is Strange 2 Episode 3.
10- Life is Strange 2 Episode 4.
11- Life is Strange 2 Episode 5.
Bölümleri DLC olarak düşünmeyin. Onlar tam anlamıyla hep beraber bir oyunmuş gibi düşünün. Benim size önerim hepsinden önce Life is Strange Before The Storm oynamanız. Karakterler ile daha güzel ve büyük bir bağ kurmak için en önce Before The Storm oynanması gerekiyor.

Hikaye kronolojisi olarak Before The Storm önde geliyor. Before The Storm, Life is Strange 1'den 2 sene sonra çıktı fakat Life is Strange 1 aşırı tuttuğu için çıkarıldı ve Life is Strange 1'in öncesini anlatan bir hikayeyle çıktı. Ben ilk oynadığım zaman Before The Storm'dan habersiz olduğum için direkt Life is Strange 1 ile başlamıştım fakat pek bir pişmanlık hissetmiyorum, böyle de mutluyum. Öte yandan bu seriye yeni başlayacak arkadaşlar için çok daha mükemmel bir deneyim sunacağını düşündüğüm için en başta Before The Storm oynamasını öneriyorum.

Life is Strange 2 ile 1 arasında az bir şey bağ var, onu söyleyeyim. Şimdi sıraya geçelim.

Çözüm

Çok teşekkür ederim. İndirimde Before The Storm'u satın aldıktan sonra oynamaya başlarım o zaman. Zaten indirime az zaman kaldı.

Çok teşekkür ederim. İndirimde Before The Storm'u satın aldıktan sonra oynamaya başlarım o zaman. Zaten indirime az zaman kaldı.
Dediğim gibi, aşırı şart değil fakat seriye hakim biri olarak söylemem gerekiyor ki en başta Before The Storm oynamak daha iyi bir deneyim sunacaktır. Life is Strange 1'i en başta 2018'in Mart ayında bitirdim. O ara Before The Storm'un tüm bölümleri yeni yayınlanmıştı ve indirime girmiyordu. E tabii Life is Strange 1 beni bayağı bir etkilemişti ve illa o Before The Storm'u alırım ben demiştim.

2019'un Kasım ayında 11 TL gibi bir fiyata aldım ve 2 ay sonra baştan sonra oynayıp bitirdim. Life is Strange 1'de bir karakterden ötürü Before The Storm beni aşırı etkiledi ve ardından 2020 Ocak gibi Life is Strange 1'i yeniden baştan oynayıp bitirdim. Yani 1 sene aranın ardından Before The Storm'a başlayıp bitirmek beni o kadar etkiledi ki yeniden Life is Strange 1'i getirecek gazı buldum, aldım ve baştan bitirdim. Before The Storm'un böyle bir etkisi olduğu için ilk başta onun oynanması gerektiğini düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı