Life is Strange serisine hangi oyundan başlanmalı?

Kaan Hüseyin

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, Life is Strange serisine başlamayı düşünüyorum daha önce hiçbir bölümünu oynamadım. Steam'e girince kafam karıştı çünkü bir sürü bölümü, Remastered versiyonu falan vardı ben de size sorayım dedim.

Şimdi sanırsam oyunlar şöyle:
Life is Strange 1 - Episode 1
Life is Strange 1 - Episode 2
Life is Strange 1 - Episode 3
Life is Strange 1 - Episode 4
Life is Strange 1 - Episode 5

Life is Strange 2 - Episode 1
Life is Strange 2 - Episode 2
Life is Strange 2 - Episode 3
Life is Strange 2 - Episode 4
Life is Strange 2 - Episode 5
Life is Strange 2 - arcadia bay patches DLC.

Life is Strange: Before the storm.
Life is Strange: Before the storm Episode 2
Life is Strange: Before the storm Episode 3

Life is Strange: True colors.

Life is Strange Remastered.

Ben şimdi Life is Strange Remastered alırsam bunun içine hem Life is Strange 1 ve Life is Strange 2 mi dahil yoksa yalnızca Life is Strange 1'in Remastered'ı mı?
Yani Life is Strange 2'nin Remastered'ı yok mu?

Ayrıca bu true colors ne onu da anlamadım. Sıralama nasıl olmalı? İnternetten biraz araştırdığım kadarıyla Life is Strange: Before the storm kronoloji olarak Life is Strange 1'den önceyi anlatıyor ama daha sonra piyasa çıkmış. İlk hangisinden başlamalı?

Çıkış tarihinin siralamasi var, hikayeye gore siralama var.

Çıkış tarihi:
  • Life is Strange*
  • LiS: Before the Storm*
  • LiS 2
  • Life is Strange: True Colors
Hikayenin kronolojik sıralamasında da yildizlilar yer degisecek, onun dışında ayni. Tavsiye isterseniz cikis tarihine gore oynayin derim.

Remastered olanlar sadece grafik gelistirmesi ve benzeri fiziksel gelistirmelere sahip. Hikayede bir degisiklik yok, bana kalsa gerek yok satin almaya. Muazzam gelistirmeler yok, aksine begenmeyenler fazlalikta. Su fiyatina eski oyunlari oynayin gecin.

LiS 2 yeni sayılacak bir oyun zaten, onun Remastered'i yok. LiS Remastered, 2'yi kapsamiyor.

Çıkış tarihinin siralamasi var, hikayeye gore siralama var.

Çıkış tarihi:
  • Life is Strange*
  • LiS: Before the Storm*
  • LiS 2
  • Life is Strange: True Colors
Hikayenin kronolojik sıralamasında da yildizlilar yer degisecek, onun dışında ayni. Tavsiye isterseniz cikis tarihine gore oynayin derim.

Remastered olanlar sadece grafik gelistirmesi ve benzeri fiziksel gelistirmelere sahip. Hikayede bir degisiklik yok, bana kalsa gerek yok satin almaya. Muazzam gelistirmeler yok, aksine begenmeyenler fazlalikta. Su fiyatina eski oyunlari oynayin gecin.

LiS 2 yeni sayılacak bir oyun zaten, onun Remastered'i yok. LiS Remastered, 2'yi kapsamiyor.
Teşekkürler cevap için, kafamdaki soru işaretleri gitti:)

Hortlatıyorum ama gamepass'te direkt sadece son oyun var. Ondan başlasak hikaye anlamında ne kaybederiz yoksa diğer serileri oynamadan da zevk alabilir miyiz?

Hortlatıyorum ama Game Pass'te direkt sadece son oyun var. Ondan başlasak hikaye anlamında ne kaybederiz yoksa diğer serileri oynamadan da zevk alabilir miyiz?

Ben son oyuna kadar henüz gelemedim kesin bir cevabım yok o yüzden ama bence illaki hikaye anlamında kaybedeceğin şeyler olur. Bence öbür oyunları bir şekilde alıp oynamadan true Colors'a geçmeyin.

Geri
Yukarı