Limit türev integral zor mu?

W4rlock

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran kartı:ASUS TUF RTX 4080 16GB OC

İŞLEMCİ:AMD RYZEN 7 7700X

RAM: 32GB (2x16)

ANAKART:ASUS PRIME X670E-PRO WI-FI soket AM5 6400MHz DDR5

SSD:MSI 1TB SPATIUM M390 NVMe M.2 SSD

GÜÇ KAYNAĞI:FSP Hydro PTM PRO HPT2-1200M 1200W 80+ platinium 120mm
Mezuna kalmayı düşünüyorum ama 2.dönem konularını hiç görmedim. Mezuna kalsam özel dersle ve YouTube üzerinden öğrenebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mezuna kalmayı düşünüyorum ama 2.dönem konularını hiç görmedim. Mezuna kalsam özel dersle ve YouTube üzerinden öğrenebilir miyim?

Tabii ki öğrenebilirsin. Yeter ki öğrenmek iste. İnşallah istediğin hedefe ulaşırsın.

Yaklaşık 2 sene bu konularla uğraşmıştım sana şunu söylemeliyim dürüst olucam gerçekten göz korkutucu konulardır kabul ancak işin içine girince ne kadar kolay olduğunu görüp oldukça şaşırmıştım. Türev ve integral denklem çözmekten farklı değildir sadece daha sanal düşünmeni isterler. Yapmanız gereken adım adım konuları öğrenmek daha sonra bunlarla ilgili en az 10ar soru çözmek olmalı bu sayıyı siz de kendinize göre belirleyebilirsiniz elbette. Ben kendim önce Şenol Hoca adlı kanalla başlamıştım sonra biraz ilerledikten sonra Hocalara Geldik kanalıyla öğrendiklerimi tam oturtmuştum. Bu kaynakları deneyebilirsiniz ancak eski videoları biraz daha iyi olabilir şimdikilere bakmadım belki kalite bozulmuş olabilir ancak sağlam kanallardır.

Yaklaşık 2 sene bu konularla uğraşmıştım sana şunu söylemeliyim dürüst olucam gerçekten göz korkutucu konulardır kabul ancak işin içine girince ne kadar kolay olduğunu görüp oldukça şaşırmıştım. Türev ve integral denklem çözmekten farklı değildir sadece daha sanal düşünmeni isterler. Yapmanız gereken adım adım konuları öğrenmek daha sonra bunlarla ilgili en az 10ar soru çözmek olmalı bu sayıyı siz de kendinize göre belirleyebilirsiniz elbette. Ben kendim önce Şenol Hoca adlı kanalla başlamıştım sonra biraz ilerledikten sonra Hocalara Geldik kanalıyla öğrendiklerimi tam oturtmuştum. Bu kaynakları deneyebilirsiniz ancak eski videoları biraz daha iyi olabilir şimdikilere bakmadım belki kalite bozulmuş olabilir ancak sağlam kanallardır.
anladım saolun gerçekten gözüm korkuyor bu konulardan ama halledebileceğime inanıyorum

anladım saolun gerçekten gözüm korkuyor bu konulardan ama halledebileceğime inanıyorum
Halledersiniz ancak tabii bu durum size kalıyor. 2. dönem konularına bakmadığınızdan bahsetmişsiniz öncelikle şunu söyliyim kesinlikle bu halde integrale veya türeve falan bakmayın tüm kitaplarının kapaklarını kapatın çünkü bu konulara kesinlikle hazır değilsiniz önce alt konuları çalışmalısınız. fonksiyon,parabol,polinom vb. konular dahil analitik matematiğin temelinden alıp öyle ilerlemelisiniz aksi takdirde çalışmalarınız muhtemelen zaman kaybı olacaktır.

Evet. Formülü falan veriyorlar. Nerede falan kullanman gerektiğini bilince AYT mat daha kolay diyorlar.
Ezbere mi ne biniyormuş.

Geri
Yukarı