Linkin guvenli olduğu nasıl anlaşılır?

WhyMeBro

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba. Bazı konularda görüyorum bunu. Mesela birisi bir ürün için link istiyor ama bu linki tam goremiyoruz. Mesela:
Bazı kisiler bu şekilde link gönderiyor ve bu linkin guvenli olup olmadığını aslında anlayabiliyoruz. Ancak bazıları farklı bir bicimde atıyor. Nasıl atılıyor bilmiyorum. Yaklaşık 4 veya 5 ay önce bir konuya girmiştim. Birisi bir link atmış ancak tam görünmüyordu. Bende tıklayım dedim. Başka garip bir site çıktı ve korkup hemen kapattım. Sonra moderetorlerden birisi o kişinin mesajını sildi.

Bu tarz olaylarin yaşanmasını bence sadece ben değil, herkes istemiyordur. Bence bu şey kaldırılsın. Umarım anlamışsınızdır. Nasil yapıldığını bilmediğim için gösteremiyorum.

Burdan.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    2,6 KB · Görüntüleme: 200
Hayır dostum öyle değil. Mesela birisi "Buradan" diye bir link atıyor. Virüslü bir site olup olmadığını nasıl anlayacağım?
Virüslü siteden kastınız ne? Virüslü site diye bi' tabir yok artık, 1980'li yıllarda değiliz, internet siteleri dosya indirmediğiniz sürece bilgisayarınıza virüs bulaştıramaz güncel tarayıcılar sayesinde.
Dostum adam diyor ki: "Linke gitmeden güvenli olup olmadığını nasıl anlarız?"
Güvensiz link diye bir şey yok.
SSL sadece siteye giden verilerin şifrelenmesini ve ağ tarafından izlenememesini sağlar, güvensiz siteler de SSL barındırabilir.

Geri
Yukarı