Linux dağıtım önerisi

Hyprland input lag latency'si çok yüksek değil miydi? @EldrithcWraith baya kötü kötü anlatıyordu kullanan biri olarak.
Hyprland, wayland kullaniyor bu yuzden compositoru kapatilamiyor ve cok fazla animasyonu var. Bu yuzden hem I/O kisminda, hem FPS kisminda, hem de oyun içinde(tam ekran sorunlari vs.) cekersiniz. Kendimde denedim, bariz bir şekilde fark ettiriyor.

Hocam bir şey soracağım ya benim takas alanı ile zram da kafam karışıyor şimdi zram kullanmak istiyorum fakat yine de takas alanı yine açmam gerekiyor mu yani kurulum yaparken de zram nasıl kuracağım tam olarak bilmiyorum biri anlatabilirim mi ya da nasıl olduğunu falan.

@tempestian hocam bir bakabilir misin?

Son düzenleme:
Hocam bir şey soracağım ya benim takas alanı ile zram da kafam karışıyor şimdi zram kullanmak istiyorum fakat yine de takas alanı yine açmam gerekiyor mu yani kurulum yaparken de zram nasıl kuracağım tam olarak bilmiyorum biri anlatabilirim mi ya da nasıl olduğunu falan.

Zram dediginiz sey swap alani zaten. Ayni islevi goruyor.

Zram takas alanı sayılır zaten. Birinde hdd'te tutuluyor bu nedenle daha yavaş oluyor, diğerinde ise ram'de sıkıştırılarak tutuluyor. O nedenle hdd kullanıyorsanız zram kullanmanız daha iyi olur ancak ssd kullanıyorsanız pek fark yaşamazsınız.

Zram nasıl kurabilirim diye sormustum ama
Zram generator ile kolayca kurabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı