Linux dağıtım önerisi

Arsenik

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Selamlar, kullanabileceğim yeni bir dağıtım arıyorum bugüne kadar kullandığım dağıtımlar;
Arch, Ubuntu, elemantary, Mint, fedora, gentoo, MX, archman, Manjaro.

Genel anlamda tavsiye edebileceğim her şeyi denemişsiniz zaten. Ubuntu gibi bir dağıtımın farklı temalı halini sunan bir dağıtımı size tavsiye etmek doğru olmaz. O yüzden sizin için en uygunu bence Void Linux olacaktır.
Linux'a ilk kez mi geçeceksiniz? Öyleyse Ubuntu tavsiye ederim.
Sizce denediği dağıtımlardan Linux'a yeni geçiyor olabilir mi?

Genel anlamda tavsiye edebileceğim her şeyi denemişsiniz zaten. Ubuntu gibi bir dağıtımın farklı temalı halini sunan bir dağıtımı size tavsiye etmek doğru olmaz. O yüzden sizin için en uygunu bence Void Linux olacaktır.

Sizce denediği dağıtımlardan Linux'a yeni geçiyor olabilir mi?
Aslında bunların arasından en sevdiğim Gentoo ve Arch'tı çünkü onlar benimdi :D fakat en azından bi' değişiklik yapma gereği duydum.

Aslında bunların arasından en sevdiğim Gentoo ve Arch'tı çünkü onlar benimde fakat en azından bi' değişiklik yapma gereği duydum.
Void de Gentoo ve Arch gibi rolling dağıtım. Tamamen bağımsızdır yani başka bir dağıtım temel alınarak yapılmamıştır. Değişiklik için bence en uygunu o. Void dışında tavsiye edebileceğim şey LFS ile kendi Linux dağıtımınızı oluşturmak olabilir ya da Linux'tan ziyade FreeBSD deneyebilirsiniz.

Void de Gentoo ve Arch gibi rolling dağıtım. Tamamen bağımsızdır yani başka bir dağıtım temel alınarak yapılmamıştır. Değişiklik için bence en uygunu o. Void dışında tavsiye edebileceğim şey LFS ile kendi Linux dağıtımınızı oluşturmak olabilir ya da Linux'tan ziyade FreeBSD deneyebilirsiniz.
Void'i deneyeceğim, öneriniz için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı