Linux dağıtım önerisi

Astironom

Zeptopat
Daha fazla  
Öncelikle şöyleki uzun süredir Linux kullanıcısıyım neredeyse her Linux dağıtımını'da denemiş bulunmaktayım fakat tam olarak kalıcı olarak bir Linux dağıtımı bulamadım benim için en önemli unsurlar stabil, hata vermeyecek, hızlı, minimal(minimal derken gereksiz uygulama barındırmayacak içinde) günlük kullanım amacım ise: Discord, multimedya, oyun(çok fazla değil), yazılım. Bu arada şu anda Arch tabanlı Manjaro Linux GNOME Edition kullanmaktayım.

Sistemim:
Intel H61 motherboard.
Intel i3 3220 4 çekirdek CPU.
Intel® HD Graphics 2500.
160GB depolama.

Öncelikle şöyleki uzun süredir Linux kullanıcısıyım neredeyse her Linux dağıtımını'da denemiş bulunmaktayım fakat tam olarak kalıcı olarak bir Linux dağıtımı bulamadım benim için en önemli unsurlar stabil, hata vermeyecek, hızlı, minimal(minimal derken gereksiz uygulama barındırmayacak içinde) günlük kullanım amacım ise: Discord, multimedya, oyun(çok fazla değil), yazılım. Bu arada şu anda Arch tabanlı Manjaro Linux GNOME Edition kullanmaktayım.

Sistemim:
Intel H61 motherboard.
Intel® HD Graphics 2500.
160GB depolama.

Fedora kullanabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:

Sistemim:
Intel H61 motherboard.
Intel® HD Graphics 2500.
160GB depolama.

Arch önerecektim ancak stabil görünce Fedora önereyim dedim. Fedora da güncellemeleri hızlı yayınlar ancak Arch'a göre çok çok stabildir. Debian gibi çok çok eski paketler kullanan dağıtımlara gerek yok bence sunucular dışında.

Fedora Everything ISO ile minimal bir kurulum yapabilirsiniz.

Semi rolling release distrol tam istediğiniz türde.

Bu alanda da bazı arkadaşların da önerdiği Fedora çekmekte. Alternatif olarak onu taban alan nobara dağıtımına bakabilirsiniz.

Şöyle bir site var.
Buradan okuyup size uygun olanı seçebilirsiniz.

Göstermiş olduğunuz siteyi önceden kullanmıştım ve isteğime göre Linux dağıtımı önermiyordu Ubuntu ve Debian tabanlı Linux dağıtımlarından genellikle nefret ederim Red Hat veya Arch tabanlı Linux dağıtımları daha sıcak geliyor bana.

Geri
Yukarı