Linux dağıtım önerisi

Minimalist dağıtımları sevdiğim için Linux tarafına sempatim var. O açıdan Mint gibi dopdolu gelen dağıtımlara hiç ısınamıyorum. Arch tabanlı olunca pek bir şey değişmiyor aslında, normal bir kullanıcı için AUR artısı dışında eksi bulamıyorum, anlık çökmeler diyeceksin ancak güncellemeler bildiğin Play Store gibi mağazadan kurulduğu sürece yılda 1 belki denk geliniyor.

Arch tabanlı bir dağıtım önerilecek ise Arch'ın paketlerini kullananlar önerilmeli. Daha az sorun çıkarıyor diye duydum öyle. Manjaro gibi kendi paketlerini kullanan dağıtımlarda daha çok sorun çıkıyor diye duydum.

Arch tabanlı bir dağıtım önerilecek ise Arch'ın paketlerini kullananlar önerilmeli. Daha az sorun çıkarıyor diye duydum öyle. Manjaro gibi kendi paketlerini kullanan dağıtımlarda daha çok sorun çıkıyor diye duydum.
Ben ise denedim. Manjaro paketleri daha güvenilir sayılır, geçmişte saçma hataları olduğu için Linux camiasında pek sevilmeseler de Endeavour'dan daha kullanıcı dostu. Aynı şekilde Ubuntu'dan da daha güvenilir. Arch'ı saf kurdum muhabbetinin inanılmaz etkisi olmuyor, özellikle distrohopping dönemine girildiyse boşa zahmet.
Araya Fedora'yı koyunca hepsi pas geçiliyor gerçi benim açımdan.

Hocam ben ekran kartı sürücüsü kurunca ekran 144 Hz yapmaya çalıştım ve ekranın üstünde kocaman siya bir yer okuyordu.

1696602579855.png

1696601692785.png

Sonra Edge sürümünü gördüm bu benil 1660 Ti'li sistemde iyi çalışır mı?
Şimdi de bu şık işletim sistemini gördüm:

1696602577303.png

Dualboot kurmayı düşünüyorum Mint mi Mint Edge mi Fedora mı? Bence Fedora çok şık duruyor. Dağıtıma karar verdikten hemen sonra Dual boot kurulum yapacağım bilgisayar kasmaya başladı bir sorun var gibi. Format atacağım. Yardım ederseniz sevinirim.

Şimdilik dualboot mint kuracağım sonra fedoraya geçeriz.

Dosya Ekleri

• 1696601663499.png
    1696601663499.png
    124,9 KB · Görüntüleme: 22

Geri
Yukarı