Linux dağıtım önerisi

Hocam minimalist, sade ve macOS benzeri ne önerebilirsiniz masaüstü ortamı olarak Mint'e?
Çoğu masaüstü ortamı ile aynı ortamı elde edebilirsin veya cutefish dediğimiz bir masaüstü ortamı var, stabilitesi bir tık geri fakat görünümü macos ile çok benziyor ve hatta bence daha güzel. Özelleştirilebilmesi de 0 ama kullanabilirsin.

Özelleştirme yapacaksan ki bunu tavsiye ediyorum, youtubeye gir ve hangi masaüstü ortamını kullanacaksan ona göre şunu yaz:

How to make ** look like macos

Cinnamon için de şu videoyu bırakayim:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam kullandım fakat masaüstü ortamı olan cinnamonu pek beğenmedim.

Hocam cinnamon nasıl özelleştirilebilir? Ben pek bulamadım ayarlarda sadece tema falan var.

Bir sürü tema var kolayca özelleştirebilirsin Cinnamon'u. Hatta Windows XP teması bile var.

Linux Mint Cinnamon sürümü en stabil ve göze hoş gelen masaüstü ortamlarından biridir.
Ne çok kaynak yer ne de fazla karışıktır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Normal Cinnamon ayarlarından fazla değişim yapamazsın bu tarz videoları izleyerek hoş görüntüler ortaya çıkarabilirsin.

Linux Mint Cinnamon sürümü en stabil ve göze hoş gelen masaüstü ortamlarından biridir.
Normal Cinnamon ayarlarından fazla değişim yapamazsın bu tarz videoları izleyerek hoş görüntüler ortaya çıkarabilirsin.

Hocam aynı linki 5 kez attığınız için çok teşekkür ederim. Artık herhalde en az 1 ay boyunca kendimi Linux Mint kullanmaya zorlayacağım. 2024'e Linux'le girelim bu sefer :D. Linux Mint hakkında başlangıç için güzel ve ayrtıntılı bir makale atarsanız gayet sevirinirim. Linux camiasını gayet merak ediyorum.

Evet hocam sağ olun Linux Mint indirdim şu an. Şimdiden yeni konu açmaya üşendim ama. Önerebileceğiniz uygulamalar nelerdir?

Son düzenleme:
Hocam aynı linki 5 kez attığınız için çok teşekkür ederim. Artık herhalde en az 1 ay boyunca kendimi Linux Mint kullanmaya zorlayacağım. 2024'e Linux'le girelim bu sefer :D. Linux Mint hakkında başlangıç için güzel ve ayrtıntılı bir makale atarsanız gayet sevirinirim. Linux camiasını gayet merak ediyorum.

Evet hocam sağ olun Linux Mint indirdim şu an. Şimdiden yeni konu açmaya üşendim ama. Önerebileceğiniz uygulamalar nelerdir?

Tamam hocam o programları indireceğim fakat tar.bz2, tar.gz gibi dosyalardan nasıl kurulum yapacağını çözemedim. Kimi programlar EXE gibi bir şeyi oluyor hemen kuruluyor kimlileriyse hiç anlamadığım dosyaları var. App Store zaten kolay ama bunu da öğrenmek lazım.

Geri
Yukarı