Linux dağıtımı önerisi

Hocam Kaspersky + Malwarebytes ne için olacak? :D Eğer Kaspersky + Malwarebytes sevdanızdan vaz geçerseniz Linux kurabilirsiniz. Microsoft Office'yi sitesinden kullanırsınız. RAR dosyalarını paketlerle kullanabilirsiniz. Ben yeni başlayanlara Arch Linux öneririm. Evet, biraz zor ama öğrenmeye yönelik. Yani öğrenmezseniz kullanamazsınız. Ve aşırı zor da değil. İnsanlardan izleyip, yardım alıp rahatlıkla kullanabilirsiniz. Dediğim gibi, yeni başlayanlar için güzeldir diye düşünüyorum. Kurulumda bir yönerge bile yok. Hepsini kodla yapıyorsunuz. Ama aşırı eğlenceli. Ve Dual Boot kurmanızı öneririm. Windows kadar desteği olmadığı için, lazım olduğunda Windows'a geçersiniz. Görünüş de çok önemli değil dağıtım seçerken. Zaten masaüstü ortamları rahatlıkla güzelleştirebiliyor masaüstünüzü. KDE Arch Linux önerimdir, eğer yapamadım diyerek bırakırsanız hiçbir anlamı kalmaz Arch'ın. Ki ben iradenin yanından geçmem, çok beğendim Arch'ı. Dual Boot daha iyi olur ama tek Arch da kurabilirsiniz. Kurulumu uzun sürmez, sadece videolardan yararlanmanız gerekir. Yani hiçbir yönerge yok. Tamamen komutlarla. Ondan başta biraz zorlanırsınız ama alışınca bırakamazsınız. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Ve Linux'lara AV neden kuracaksınız hocam ya? :D Gerek yok AV'lere, zaten destekleyen AV'ler de çok nadir. Linux'a virüs bulaştırabilirseniz gelin bizzat çikolata vereceğim. :D
Hocam konu hakkında bilgim yok, Linuxlara virüs bulaşmıyor mu?

Hocam konu hakkında bilgim yok, Linuxlara virüs bulaşmıyor mu?
Hocam bulaşır ama güvenilir paketleri kullandığınız sürece sorun olmaz. AV'ye de gerek yok. Zaten piyasada öyle virüs de yok, yazılması çok zor. Virüs konusunda endişeniz olmasın.

Hocam o zaman benim Kaspersky lisansı da boşa çıkıyor bu durumda. Sırf lisanstan değil dual boot yapmak istemediğim için geçmeyeceğim, belki geçerim. :D
Farkettiyseniz konudaki çoğu kişi Windows üzerinden yazıyor. Windows bir gereksinim. Dual Boot'u da nedense kimse istemiyor, bence en mantıklı çözüm.
Ha bu arada, USB'ye Linux kurabilirsiniz. Sistemi USB üzerinden başlatıp Linux'a girersiniz, istemezseniz USB'yi çıkarırsınız.
Ben USB üzerinde Arch Linux kullanıyorum mesela. Hatta şu an bile WinToGo ile USB üzerinden Windows 8.1 kullanıyorum.

Farkettiyseniz konudaki çoğu kişi Windows üzerinden yazıyor. Windows bir gereksinim. Dual Boot'u da nedense kimse istemiyor, bence en mantıklı çözüm.
Ha bu arada, USB'ye Linux kurabilirsiniz. Sistemi USB üzerinden başlatıp Linux'a girersiniz, istemezseniz USB'yi çıkarırsınız.
Ben USB üzerinde Arch Linux kullanıyorum mesela. Hatta şu an bile WinToGo ile USB üzerinden Windows 8.1 kullanıyorum.
Evet hocam. Bende de Dual Boot kurulu, şu an CS:GO girmek istediğim için Windows'a geçtim. Aslında Linux'tan farkı yok ama bende 2 ekran kartı olduğu için harici ekran kartımı Arch'ta kullanamıyorum, o yüzden Windows'a geçiyorum. Dediğiniz gibi, Dual Boot en mantıklı çözüm. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı