Linux Dağıtımı Önerisi

Atlas Olta

Hectopat
Daha fazla  
İlk defa kurmayacağım bundan önce: Pardus, Pisi Linux, Manjaro, Pop!_OS, Ubuntu, Deepin gibi dağıtımları kullandım.
İstediklerim şunlar:
NVIDIA ve Intel kartımı kolayca kurabileyim.
HDD kullandığım için 4-5 Dk'de açılmasın hızlı olsun.
Debian'ya da Ubuntu tabanlı olabilir.
Boşta RAM çok kullanmasın.
Güncelleme her zaman gelmesin. Güncellemelerden nefret ederim gereksiz zaman kaygı gibi geliyor.
Güncelleme geldikten sonra Yusuf ipek gibi bilgisayarıma kodlarla uğraşmak zorunda kalmayayım.
13 yıllık bilgisayara kuracağım ne kurabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk defa kurmayacağım bundan önce: Pardus, Pisi Linux, Manjaro, Pop!_OS, Ubuntu, Deepin gibi dağıtımları kullandım.
İstediklerim şunlar:
NVIDIA ve Intel kartımı kolayca kurabileyim.
HDD kullandığım için 4-5 Dk'de açılmasın hızlı olsun.
Debian'ya da Ubuntu tabanlı olabilir.
Boşta RAM çok kullanmasın.
Güncelleme her zaman gelmesin. Güncellemelerden nefret ederim gereksiz zaman kaygı gibi geliyor.
Güncelleme geldikten sonra Yusuf ipek gibi bilgisayarıma kodlarla uğraşmak zorunda kalmayayım.
13 yıllık bilgisayara kuracağım ne kurabilirim?
MX Linux.

ElementaryOS kurulur ama cok yavas olur.

Diger dagitimlarda da Nvidia karti calismayabilir. Denemekte fayda var.
Peki Hocam teşekkürler.

Siz elbet Linux kullanmışsınız ama tecrübe dahiliniz pek yüksek değil sanırsam. Bana kalırsa Arch güzel olur ama siz bilirsiniz. Arch XFCE ile rahatça kullanılabilir
Peki Teşekkürler.

Siz elbet Linux kullanmışsınız ama tecrübe dahiliniz pek yüksek değil sanırsam. Bana kalırsa Arch güzel olur ama siz bilirsiniz. Arch XFCE ile rahatça kullanılabilir.
Ama Arch Rolling Release kullanıyor. Stabildir paketler ve işletim sistemi ama çok hızlı güncelleme gelir.

Geri
Yukarı