Linux dağıtımını neden kullanmamalıyız?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Şu zamana kadar sadece 1 kere deneyimleme şansım oldu ve dediklerinize kesinlikle katılmıyorum. Bu dedikleriniz sadece bilmeyenlere göre. Yeri gelir bazı oyunlarda daha çok FPS alırsın, yeri gelir Windows'a göre daha çok stabil kullanıp daha stabil sürücüler kullanırsın. Ayrıca Linux'u oyun için indirenleri hiç duymadım. Sadece amaçları doğrultusunda kullanılıyor. Siz amaçları dışında her şeyde kullanıp karşı çıkmak için elinizden geleni yazmışsınız. En iyisi sözü @Kerem00 ve @İlledelinux hocalarıma bırakayım.
Oyun olarak sadece Minecraft oynuyorum, Linux'un kendi Mağazasında orijinal Minecraft launcheri bulunuyor zaten. Bunun dışında yazılım ile uğraşıyorum ve internette surf yapıyorum. Bu saydığım ihtiyaçların için kesinlikle Windows'dan daha iyi.

GNU/Linux'un kendisi bir dağıtım değil.

1.Ne anlamda zor?

2. Dağıtıma bağlı, bazı dağıtımlarda çok az komut ile rahatlıkla kullanabiliyorsunuz. Bunda çok da kaçacak bir şey yok ayrıca. Windows'ta da komut istemine "sfc /scannow" yaz desem gidip yazacaksınız. Komutla program kurmak bana göre daha kolay bu arada.

6. Bazı oyunlar direkt destekleniyor, driver konusunda da ne kastettiğinizi anlamadım.

7. Özgür yazılım felsefesinden bihabersiniz sanırım.

9. Ne alaka?

17. Kesinlikle yanlış.

Arada cevap vermediğim maddeler de var; kimisine tam hakim değilim, kimisini ise cevap vermeye değer bulmadım. Lütfen yeterince bilgi sahibi olmadan konu açıp insanları yönlendirmeyin.

Oyun olarak sadece Minecraft oynuyorum, Linux'un kendi Mağazasında orijinal Minecraft launcheri bulunuyor zaten. Bunun dışında yazılım ile uğraşıyorum ve internette surf yapıyorum. Bu saydığım ihtiyaçların için kesinlikle Windows'dan daha iyi.
Siz oyun için indireni görmedim kısmına takıldıysanız onu yazmamdaki amacım zaten sadece oyun için indireni görmedim demek istedim. 😉

Siz oyun için indireni görmedim kısmına takıldıysanız onu yazmamdaki amacım zaten sadece oyun için indireni görmedim demek istedim. 😉
Yok ona takılmak demeyelim. Benim anlatmak istediğim Oyun kısmında Windows kadar iyi olmasada yine de oyun oynamanın mümkün olması.

Ne için kullandığına ya da kullanacağına bağlı. Evet alışana kadar zordur. Kullanmak için grafik arayüzüne çok ihtiyaç duymuyorum Geri kalan kısmı bla bla bla. Üşendim🥱

Bence Linux kullanmak gayet iyi hem istediğin gibi özelleştirebiliyorsun kısıtlama olmadan hem de sürücü paketleri kurulu halde geliyor ekstra pek bir şey yapmana gerek kalmıyor ayrıca çok az RAM tüketiyor düşük sistemler de sistemi inanılmaz rahat tutuyor benim oynadığım oyunlar Linux desteği vermediği için geçmedim yoksa şu an Mint kurmuştum bile.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı