Linux deneyimim

m19kng

Hectopat
Daha fazla  
Şahsen ekran kartı sürücüsünü etkinleştirmeyi başarabilseydim daha güzel bir deneyim yaşayabilirdim. İşlem hızı, sistemde boşta kaynak kullanımı, açılma hızı ve benzeri işemler gayet hızlı idi. Arayüz olarak Arch Linux tabanlı dağıtımları daha çok beğendim. Linux Mint denedim ama Mint'in arayüzü nedense Windows XP gibi hissetirdi bana. Ama Arch'ta modernlik ve şıklık hissettim. Özellikle Cachy OS'in KDE masaüstünde o modernliği yakaladım. Başta söylediğim gibi ekran kartı sürücümü etkinleştirmeyi başarsaydım daha çok kullanacaktım. Bunu bir daha zamanım olursa düz Arch kurup deneyeceğim. Çünkü Linux Mint'te sanırım bir iki depo eksiti. Deneyimlerim bu kadardı. Eğer sadece ofis için, video izlemek ve benzeri işler için kullanacaksanız şahsen Windows'tan iyi derim.

Şahsen ekran kartı sürücüsünü etkinleştirmeyi başarabilseydim daha güzel bir deneyim yaşayabilirdim. İşlem hızı, sistemde boşta kaynak kullanımı, açılma hızı ve benzeri işemler gayet hızlı idi. Arayüz olarak Arch Linux tabanlı dağıtımları daha çok beğendim. Linux Mint denedim ama Mint'in arayüzü nedense Windows XP gibi hissetirdi bana. Ama Arch'ta modernlik ve şıklık hissettim. Özellikle cachy OS'in KDE masaüstünde o modernliği yakaladım. Başta söylediğim gibi ekran kartı sürücümü etkinleştirmeyi başarsaydım daha çok kullanacaktım. Bunu bir daha zamanım olursa düz Arch kurup deneyeceğim. Çünkü Linux Mint'te sanırım bir iki depo eksiti. Deneyimlerim bu kadardı. Eğer sadece ofis için, video izlemek ve benzeri işler için kullanacaksanız şahsen Windows'tan iyi derim.

Arch'ta arşa çıktın diyebilir miyiz? :)

Şahsen ekran kartı sürücüsünü etkinleştirmeyi başarabilseydim daha güzel bir deneyim yaşayabilirdim. İşlem hızı, sistemde boşta kaynak kullanımı, açılma hızı ve benzeri işemler gayet hızlı idi. Arayüz olarak Arch Linux tabanlı dağıtımları daha çok beğendim. Linux Mint denedim ama Mint'in arayüzü nedense Windows XP gibi hissetirdi bana. Ama Arch'ta modernlik ve şıklık hissettim. Özellikle cachy OS'in KDE masaüstünde o modernliği yakaladım. Başta söylediğim gibi ekran kartı sürücümü etkinleştirmeyi başarsaydım daha çok kullanacaktım. Bunu bir daha zamanım olursa düz Arch kurup deneyeceğim. Çünkü Linux Mint'te sanırım bir iki depo eksiti. Deneyimlerim bu kadardı. Eğer sadece ofis için, video izlemek ve benzeri işler için kullanacaksanız şahsen Windows'tan iyi derim.

NVIDIA ise GPU o zaman driver kurman lazım. Dağıtımınız ne?

Açtığınız konulara baktım da ekran kartınızla ilgili bir konu açmamışsınız.

Eklemeyi unutmuşum bu deneyimim 2 hafta önceydi yazmaya zaman bulamamıştım.

O gün bayağı bir kanser olmuştum araştırmamı yapmıştım kendimi çözüme çok yakın hissetmekteydim taaki Mint'in işlemin sonuna doğru son depoları yüklerken 1-2 deponun Mint'de bulunmaması problemi ile karşı karşıya kalınca gene windowsda döndüm.

Okullar açıldığı için ödev tekrar falan bitirdiğimde bilgasayara problemler ile uğraşmaya değil kafa dağıtmaya oyun oynamaya açıyorum pek zamanım olmuyor yani.

Ama 15 tatilde bir saf Arch'ya da Arch tabanlı bir dağıtım kurmayı düşünmüyorum değil.

Mint Xfce harbi Windows XP gibi ama kişileştirince efsane bir şey oluyor.

Geri
Yukarı