Linux direkt BIOS'a giriyor

Ekran görüntüsü atar mısın?
Ayrıca komut "arch-chroot /yeni/root/yolu" değil miydi?
İkisini de denedim. /bin/bash olanını yabancı forumda biri önermişti.

Dosya Ekleri

• 1708705381253713685794516363399.jpg
    1708705381253713685794516363399.jpg
    257 KB · Görüntüleme: 6
Merhaba Arch Linux kullanıyorum. Sistem birdenbire döndü kaldı yeterli CPU ve RAM olmasına rağmen. Tty'ye giremedim son çare güç düğmesi ile kapattım bilgisayarı. Tekrar açmaya çalıştığımda ise BIOS'a giriyor. Boot seçeneklerinde Arch Linux listelenmiştir. Ama BIOS'tan çıkıp girmeye çalıştığımda ise tekrar BIOS'a atıyor.

Herhangi bir güncelleme veya değişiklik yaptınız mı bilgisayarı kapatmadan önce?

Herhangi bir güncelleme veya değişiklik yaptınız mı bilgisayarı kapatmadan önce?
Flutter kurmak için cmake ve clang yükledim. Günün içerisinde başka hiç bir şey yüklenmesi. Dedim ya aniden bilgisayar döndü diye. Ama ilginç olan yeri, bu Linux Mintde de başıma geliyordu ama onda sorun çıkmadı.

Flutter kurmak için cmake ve clang yükledim. Günün içerisinde başka hiçbir şey yüklenmesi. Dedim ya aniden bilgisayar döndü diye. Ama ilginç olan yeri, bu Linux Mint'de de başıma geliyordu ama onda sorun çıkmadı.

Sistem özelliklerin nedir?

Belki diskinde, disk kablosunda veya anakartta bir problem olabilir.

Farklı bir Boot Manager kullanmak sorununu çözebilir.

Ben yanlış monte ettim galiba /bin/lib yok diyor.
Bir de bunu inceler misin hocam.

Sistem özelliklerin nedir?

Belki diskinde, disk kablosunda veya anakartta bir problem olabilir.

Farklı bir Boot Manager kullanmak sorununu çözebilir.
Işlemci: Intel 1035G1. Anakartın, ramın ve ssd nin modelini bilmiyorum. Laptop olduğu için pek bilmeye ihtiyaç duymadım. Komut var mu bunu için?

Ha bir de boot bölümü 100MB. Bu sorun çıkarıyor olabilir mi?

Ben yanlış monte ettim galiba /bin/lib yok diyor.

Işlemci: Intel 1035G1. Anakartın, RAM'ın ve SSD'nin modelini bilmiyorum. Laptop olduğu için pek bilmeye ihtiyaç duymadım. Komut var mu bunu için?

Ha bir de boot bölümü 100 MB. Bu sorun çıkarıyor olabilir mi?

Elinizde hazır Arch ISO'su varsa onu boot edin ve chroot ile bağlayıp systemdboot kurun. Öyle deneyin. Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız yardımcı olurum ama bugün olmam zor.
@Kernelginar hocam müsaitse belki yardım edebilir.

Bilgisayar açık. Arch ISO USB de hazır ve bilgisayara bağlanmış durumda. Zaten bütün komutları ondan denemiştim
Elinizde hazır Arch ISO'su varsa onu boot edin ve chroot ile bağlayıp systemdboot kurun. Öyle deneyin. Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız yardımcı olurum ama bugün olmam zor.
@Kernelginar hocam müsaitse belki yardım edebilir.
Ama sorun chroot'a giremiyorum. Live USB ile çalışan bir distroda denesek olmaz mı?

Bilgisayar açık. Arch ISO USB de hazır ve bilgisayara bağlanmış durumda. Zaten bütün komutları ondan denemiştim

Ama sorun Chroot'a giremiyorum. Live USB ile çalışan bir distroda denesek olmaz mı?

EndeavourOS gibi archtabanlı bir ISO ile ya da herhangi bir arayüzlü live ISO ile de yapabiliriz.

Geri
Yukarı