Çözüldü Linux sistem açıldığında BIOS'a giriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

luciifer11

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, MSI H410 M a Pro anakartlı sisteme Linux 2021 kurdum her şey tamam yeniden başlatacak ama BIOS'a giriyor Windows 10'lı SSD'i de denedim normal açıldı ama Linux'lu SSD de BIOS'a gidiyor. RAM olaylarını ysptım değişik SATA kabloları denedim 2 3 hard disk denedim hala aynı. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Çözüm
Merhaba, önemli değil kendim çözdüm.

Çözüm olarak BIOS'u default ayarlara aldım sonra başka bir image aracı ile imaj yaptım. Image sırasında disk USB hard Drive olarak kaydolmuş. Başka image aracıyla yaptığımda normal disk aracı ile image oldu ve sistem açıldı.
İndirdiğiniz yer rastgele bir indirme sitesi, bu sebeple indirip yüklemiş olduğunuz dosya doğru olmayabilir.

Kali Linux kullanmak için özel bir sebebiniz yoksa daha kullanışlı Linux dağıtımları var onları tavsiye edebilirim. Eğer Kali Linux lazım diyorsanız aşağıdaki kendi adresinden indirebilirsiniz.

Get Kali | Kali Linux

Kali Linux (64-bit) indirdiğim yer burası filehorse

İndirdiğiniz yer rastgele bir indirme sitesi, bu sebeple indirip yüklemiş olduğunuz dosya doğru olmayabilir.

Kali Linux kullanmak için özel bir sebebiniz yoksa daha kullanışlı Linux dağıtımları var onları tavsiye edebilirim. Eğer Kali Linux lazım diyorsanız aşağıdaki kendi adresinden indirebilirsiniz.

Get Kali | Kali Linux

Kendi adresinde bulamamıştım aslında direk siteye giremedi sanırım anlık oldu. Bugün eve geçtiğimde tekrar deneme yapacağım
Releases History | Kali Linux adresinden indirip Rufus ile USB hazırlayın BIOS'a girin en üst sıraya alın F10a Basın

Yaptım tekrar BIOS'a girdi
Yardımcı olabilir misiniz? Lütfen

@Ali998 @gnuginar
@cengover_ekin
@Recep Baltaş

Son düzenleme:
Müsait değildim, kusura bakmayın.

BIOS menüsünde en üste doğru diski aldığınıza eminseniz şimdilik aklıma çözüm gelmiyor. Bu süreçte kendiniz çözebildiniz mi?

Merhaba, önemli değil kendim çözdüm.

Çözüm olarak BIOS'u default ayarlara aldım sonra başka bir image aracı ile imaj yaptım. Image sırasında disk USB hard Drive olarak kaydolmuş. Başka image aracıyla yaptığımda normal disk aracı ile image oldu ve sistem açıldı.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı