Linux için Dual kurulum nasıl yapılır?

• Konuyu başlatan Mogl
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 301

Mogl

Picopat
Makaleler
2
Yer
Antalya
Selam öncelikle iyi sosyaller, iyi Ramazan'lar. Ben Windows 8.1 kullanıyorum Dual boot olarak ya Ubuntu'ya da Kali kuracağım çünkü Linux'u bir hayli sevdim. Dual boot ilk defa yapacağım aylardır Live olarak kullanıyorum. Birkaç sorum var :):

•Kaç GB alan yeterli olur?
•D diske kurmam mümkün mü?
•Dual boot hakkında rehber, video ya da bir makale var mı? Hiç bilmiyorum nasıl yapılacağını.

60-70GB verseniz sizin için daha iyi olur, hocam D diskine kuruabilirsiniz eğer D diskinizi kullnaıyorsanız, E diski oluşturup oraya kurabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Hocam bu videoları izleyebilirsiniz.

Fazla alanım yok hemde şu an siber bilgim aşırı değil benim için ubuntu uygun gibi hocam o zaman.
Kali de zaten her tool var ve hepsinde bir çok insan uzman değil belki bilgisi bile yok.
Zaten her Linux dağıtımına her toolu kurarsın.
Örneğin SQLMAP, Aircrack NG, Reaver falan bunlar zaten paket ve Ubuntuya kurabilirsin.

60-70GB verseniz sizin için daha iyi olur, hocam D diskine kuruabilirsiniz eğer D diskinizi kullnaıyorsanız, E diski oluşturup oraya kurabilirsiniz.
Hocam bu videoları izleyebilirsiniz.
Evet D diskte oyunlarım var sanırım E diski oluşturmam gerek teşekkürler videolar için.

Kali de zaten her tool var ve hepsinde bir çok insan uzman değil belki bilgisi bile yok.
Zaten her Linux dağıtımına her toolu kurarsın.
Örneğin SQLMAP, Aircrack NG, Reaver falan bunlar zaten paket ve Ubuntuya kurabilirsin.
Kali daha çok kullandım zaten sadece siber hariç kullanılmaz diyen çok oldu soğudum.

Evet D diskte oyunlarım var sanırım E diski oluşturmam gerek teşekkürler videolar için.

Kali daha çok kullandım zaten sadece siber hariç kullanılmaz diyen çok oldu soğudum.
Çünkü her toolu barındırdığı için arka planda bir sürü uygulama açık bu yüzden Kali ağırdır ve günlük kullanım için uygun değildir.

Bu dağıtım çok uygun; Xubuntu Core.
1679595444981.png

Kuş gibi çok hafif, çok hızlı ve oyunlarda performansı süper.

Yeni konular

Geri
Yukarı